گل سر روبانی

گل سر روبانیReviewed by مهربانو on May 25Rating:

برخی اوقات سنجاق سر هایی که از بازار تهیه می کنیم بعد از مدتی در اثر استفاده زیبایی خود را از دست می دهند و یا اینکه گل آن از سنجاق سر جدا می شود در این صورت می توانیم کمی سلیقه به خرج داده و خود سنجاق سری را درست کنیم .

 

وسایل مورد نیاز: سنجاق سر متوسط – پارچه نخی یا ساتن خشک – مقوا – چسب حرارتی – روبان نیم سانتی هر کدام ۵۰ سانتی متر – سوزن کوبلن

 

در ابتدا مقوا را به اندازه سنجاق سر به شکل بیضی بریده پارچه را بزرگتر از آن می بریم . روبان را در سوزن فرو کرده انتهای روبان را گره می زنیم تا از پارچه خارج نشود. سپس روبان را از زیر پارچه به روی پارچه آورده مطابق طرح می دوزیم. ولی برای اینکه وسط گل مانند گل رز کمی برجسته شود بعد از اتمام مثلث داخلی یک بار دیگر روبان را به سطح پارچه اورده بعد از اینکه کمی از آن را خارج کردیم و برجسته شد دوباره به زیر پارچه می بریم و ادامه دوخت را پیش می بریم.

 

برای دوخت برگ روبان را از زیر پارچه به رو آورده با کمی فاصله مجدداً مانند تصویر ا ز روی خود روبان به زیر پارچه می دوزیم.

 

پس از پایان روبان دوزی پارچه را تمیز با چسب حرارتی به مقوا می چسبانیم و مقوای آماده شده را به سنجاق سر می چسبانیم.

مطالب مرتبط :
DSC00520 DSC07987 DSC07612 DSC07002 kiff

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


 • ۲ نظر در “گل سر روبانی”
  مریم در تاریخ آبان 25, 1391 ساعت 15:55

  با سلام و عرض خسته نباشید. سایت پر محتوا و زیبایی دارید. ممنون از اینکه بدون چشم داشت هنرهای مختلف را به ما کاربران سایتتون آموزش میدید. خدا قوت خسته نباشید.

  مهربانو در تاریخ آبان 26, 1391 ساعت 23:20

  دوست عزیز همین که بدانم مطالب سایت برای شما مفید بوده برای من خوشحال کننده است

  اضافه کردن نظر