کوفته تبریزی

کوفته تبریزیReviewed by افسانه اسماعیلی on Oct 18Rating: 5.0کوفته تبریزیوقتی هوا باروونیه و سرده و حسابی پاییزی میشه علاوه بر آش رشته و سوپ، کشک بادمجون و ... یکی از اون چیزهایی که خیلی میچسبه کوفته ست ...اصلا از صبح که هوا ابری باشه آدم کشیده میشه سمت این غذاهای خوشمزه!

وقتی هوا باروونیه و سرده و حسابی پاییزی میشه علاوه بر آش رشته و سوپ، کشک بادمجون و … یکی از اون چیزهایی که خیلی میچسبه کوفته ست …اصلا از صبح که هوا ابری باشه آدم کشیده میشه سمت این غذاهای خوشمزه!

مواد لازم:

گوشت چرخکرده ۳۰۰ گرم

گوشت مرغ چرخکرده ۳۰۰گرم

پیاز رنده شده ۱ عدد

نمک زرد چوبه فلفل بمیزان لازم

سبزی (تره گشنیز ترخون جعفری ریحون کمی مرزه)

خرده برنج (برنج نیمدانه) ۱۵۰ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

پیاز داغ ۲ قاشق

گردو والو از هر کدام۱۰ ۱۲ عدد

زرشک ۲ قاشق غذاخوری

گوجه خردشده ۲ عدد

رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری

گرد لیمو دو قاشق مرباخوری سرصاف

طرز تهیه:

ابتدا گوشت مرغ وگوشت گوساله رادو بار چرخ می کنیم بعد پیاز رنده شده که ابش راگرفتیم وسبزی خردشده وتخم مرغ (من نمیزنم اما اگه فکر میکنید ممکنه وا بره بزنید )وکمی پیاز سرخ شده و برنج پخته شده و اگه خواستید دو یا سه قاشق لپه ی پخته شده ونمک وفلفل وزرد چوبه به گوشت اضافه می کنیم وهمه مواد را خوب ورز می دهیم بعد به اندازه یک پرتقال از مواد را برداشته وسط مواد را گود کرده وگردو والو وپیاز داغو یکم زرشک می گذاریم وخوب می پو شانیم تا گردو و آلو معلوم نشود بعد همه کوفته ها را در کمی روغن سرخ می کنیم در نهایت سس کوفته رااماده می کنیم : دو قاشق رب گوجه فرنگی و کمی پیاز داغ تفت می دهیم بعد دو عدد گوجه خرد شده را اضافه می کنیم دو لیوان اب می ریزیم تا جوش بیاید کوفته ها دانه دانه را داخل سسی که می جوشد می ریزیم و گرد لیمو رو اضافه میکنیم .بعد شعله را کم میکنیم تا غذا خوب جا بیافتد درصورت تمایل میتوانید یک عدد عصاره مرغ یا گوشت به سس اضافه کنید … ( میتونید کوفته هارو سرخ نکنید و در سسی که در حال جوش است دانه دانه بیاندازید تا دوباره به جوش بیاد و دانه بعدی رو اضافه کنید . اما کسانی که تازه کار هستند و تا به حال درست نکردن حتما سرخ کنید . )

کوفته-ت

مطالب مرتبط :
DSC05726 dolmeh zereshk

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “کوفته تبریزی”

    اضافه کردن نظر