کوفته بلغور

کوفته بلغورReviewed by مهربانو on Jul 14Rating: 5.0کوفته بلغوراین کوفته مخصوص سفره های ماه رمضان بوده و با بلغور گندم تهیه می شود.

این کوفته مخصوص سفره های ماه رمضان بوده و با بلغور گندم تهیه می شود.

مواد لازم :

برای خمیر

برنج ۱ پیمانه

بلغور گندم ۱/۲ پیمانه

نمک و زردچوبه کمی

(برای مایه)

پیاز ۲ عدد متوسط

لپه پخته شده ۲ قاشق غذاخوری

زرشک ۱/۲ قاشق غذاخوری

کشمش ۱/۲ قاشق غذاخوری

گوشت چرخ کرده ۴ قاشق غذا خوری

جعفری خرد شده ۱/۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل به میزان دلخواه

(برای سس)

پیاز ۱ عدد کوچک

رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری

تمرهندی ۱ قاشق مربا خوری

آب به میزان لازم

نمک و شکر به اندازه دلخواه

طرز تهیه :

ابتدا برنج و بلغور را به مدت ۴-۵ ساعت می گذاریم خیس بخورد. سپس با چرخ گوشت چرخ می کنیم. و به آن نمک و زردچوبه اضافه می کنیم.

برای تهیه مایه درونی، پیاز را ریز خرد کرده و اندکی تفت می دهیم سپس گوشت چرخ کرده را افزوده و خوب تفت می دهیم . جعفری و زرشک را اضافه کرده و کمی تفت می دهیم. در پایان کشمش را شسته و افزوده ، نمک و فلفل را اضافه می کنیم و مایه را از روی حرارت برمی داریم.

براس تهیه سس، پیاز را ریز خرد کرده به همراه رب گوجه و نمک و اندکی شکر با تمر هندی درون آب حل می کنیم. (برای تهیه تمر هندی، ۱ قاشق مرباخوری از تمر هندی جدا کرده و درون ۱ کاسه کوچک آب هم می زنیم و از صافی عبور داده و بعد آب صاف شده را درون سس می ریزیم)

از خمیر به اندازه نارنگی برداشته وسط آن را حفره ایجاد کرده و اندکی از مایه را درون آن قرار می دهیم. و خمیر را به شکل گرد می بندیم. اگر خمیر خوب بسته نشد، دستمان را خیس می کنیم. و درون سس انداخته روی حرارت کم می گذاریم تا خوب جابیافتد و کوفته ها نرم شود.

DSC05726

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “کوفته بلغور”

    اضافه کردن نظر