کودکان و فیلم های ترسناک

کودکان و فیلم های ترسناکReviewed by مهربانو on May 30Rating:

برخی از خانواده ها علاقه خاصی به تماشای فیلم ترسناک خصوصاً در نیمه شب دارند و متأسفانه کودکان خود را نیز در این علاقمندی شریک می کنند . غافل از اینکه تماشای این گونه فیلم ها برای روحیه لطیف کودکان چه خطر بزرگی خواهد داشت. بعضی از کودکان خصوصاً پسرها به دلیل خصوصیات پسرانه خود ترس حاصل از تماشای این فیلم ها را ابراز نمی کنند اما تمامی لحظات فیلم در ذهن آنها نقش می بندد. ما بزرگترها در روزمره خود آنقدر دغدغه داریم که فرصت فکر کردن به فیلم شب گذشته را نداریم ولی کودکان این گونه نیستند. آنها برای هر لحظه ای که در فیلم می بینند داستان جداگانه ای تصور می کنند و برخی اوقات تا مدتها با این داستان مخوف زندگی می کنند. ما بزرگترها درک می کنیم که تمامی این لحظات حقه های سینمایی است ولی کودکان خصوصاً تا ۸ سال توانایی درک این امر را ندارند حتی اگر علی الظاهر وانمود کنند که حرف شما را پذیرفته اند.

در برخی موارد این گونه فیلم ها باعث ایجاد لکنت زبان ، ترس از تاریکی ، شب ادراری ، ترس از قرار گرفتن در فضای بسته ، پرخاشگری و ترس از تنهایی می شود. که البته احتمال هرکدام به نسبت سن و شخصیت کودک شما متفاوت است . حتی دیده شده که در بعضی موارد تأثیر این گونه فیلم ها در بزرگسالی خود را نشان داده است.

در هر صورت روحیه لطیف کودکان خود را جریحه دار نکنید و هرگز اینطور فکر نکنید که (بچه من فرق می کند )در آن صورت همه در استثنا به سر می بریم چون همه فکر می کنند کودک آنها فرق میکند . و اینطور فکر نکنید که ( بچه است نمی فهمد ) کودکان هم در اندازه خود و از زاویه دید خود مسائل را درک می کنند و مشکل همین زاویه دید است و برداشت غلطی که به طبع طرز نگاه کودکانه خود از مسائل دارند. و همیشه این را در نظر بگیرید که نصف بیشتر روزمره کودکان در رویاهایشان سپری می شود . پس رویاهای صورتی کودکانتان را سیاه نکنید.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “کودکان و فیلم های ترسناک”

    اضافه کردن نظر