کلیدهای کیک و شیرینی پزی

کلیدهای کیک و شیرینی پزیReviewed by مهربانو on Jun 23Rating:

در این بخش سعی کردم اکثر نکات لازم جهت پخت شیرین خوب و بدون دردسر را به شما دوستان عزیز آموزش دهم چون بعضی مواقع تمامی مراحل درج شده جهت شیرینی پزی در کتاب،مجله،اینترنت یا هرجای دیگر را قدم به قدم انجام می دهیم اما در پایان شیرینی ما یا سفت می شود. یا خرد می شود یا اینکه در کل هیچ شباهتی به شیرینی آموزش داده شده ندارد. حال چه کنیم که این مسائل پیش نیاید:

۱- برای پخت شیرینی های خشک که در دستور آنها هیچگونه مایعی از قبیل آب،شیر یا … نیامده هرگز از مایعات استفاده نکنید چون در آنصورت شیرینی شما سفت می شود (چون برخی خانم ها وقتی میبینند خمیر کمی پودری است و نرم نمی شود آب اضافه می کنند) برای اصلاح خمیر پودری که ورز داده نمی شود کمی روغن مایع اضافه کنید.

۲- سریع به خمیر مایعات اضافه نکنید و در ابتدا خوب ورز دهید بعضی خمیرها نیاز به ورز فراوان دارند.

۳- در صورتی که در مواد لازم کره درج شده از روغن جامد استفاده نکنید چون کره بعد از استراحت خمیر در یخچال حالت می گیرد و می توانید خمیر به هر شکلی در بیاورید و روغن هرگز حالت نمی گیرد.

۴- در صورتی که در مواد لازم پودر قند یا پودر شکر نوشته شده همان پودر را استفاده کنید چون در صورت استفاده از شکر معمولی در حین پخت دانه های شکر در خمیر مورد نظر حل شده شیرینی سفت می شود.

۵- برای شیرینی هایی که از بکینگ پودر در آنها استفاده می شود قبل از قرار دادن شیرینی در فر به مدت ۱۰-۲۰ دقیقه فر را روشن کنید تا گرم شود. چون اگر بدون گرم کردن فر شیرینی را قرار دهید به علت داشتن بکینگ پودر در طول مدتی که فر کم کم گرم می شود شیرینی ها به هم می چسبند.

۶- شیرینی هایی که بکینگ پودر دارند را با فاصله از هم در سینی فر بچینید.

۷- دقت کنید که همیشه سفیده تخم مرغ بدون زرده باعث سفت شده شیرینی می شود.

۸- همیشه برای تهیه شیرینی از آرد سفید استفاده کنید زیرا آرد گندم شیرینی را بد طعم می کند.

۹- برای تهیه کیک همیشه سفیده وزرده تخم مرغ را هر کدام به صورت جداگانه هم بزنید تا کیک شما پُف کند.

۱۰- استفاده زیاد از وانیل باعث می شود کیک شما تلخ مزه شود.

۱۱- همیشه حتی زمانی که عجله دارید بگذارید کیک یا شیرینی با همان دمای مذکور آرام بپزد تا درون آن خمیری نماند.(چون بعضی خانم ها برای سرعت بخشیدن به کار خود درجه فر را زیاد می کنند ولی در این حالت فقط روی کیک یا شیرینی می پزد.)

۱۲- سعی کنید برای تهیه کیک آرد را الک کنید تا ذرات آن از هم جدا شوند و کیک شما اسفنجی شود.

۱۳- برای تهیه کیک یا کیک فنجانی به سبب اینکه خمیر در ظرف قرار می گیرد و حرارت مستقیم به خمیر نمیرسد و خمیر کیک حجیمتر از شیرینی است ابتدا شعله یا المنت بالا را خاموش کنید و بعد از حدود ۵ دقیقه شعله یا المنت پایین را خاموش کنید.

۱۴- همیشه قبل از قرار دادن شیرینی ها در سینی فر کمی سینی را با روغن جامد چرب کنیدهرگز با روغن مایع چرب نکنید چون در حین پخت روغن مایع به خورد خمیر می رود و شیرینی به سینی می چسبد.

۱۵- این را بدانید که قسمت مات فویل آشپزی گرما را دفع می کند و قسمت براق آن گرما را جذب می کند به همین سبب اگر کف ظرف کیک را فویل می کشید قسمت براق باعث نرم تر شدن و قسمت مات باعث خشک تر شدن کیک می شود ولی ترجیحاً از سمت براق استفاده کنید تا کیک خوش طعم تری داشته باشید.

مطالب مرتبط :
10-Tricks-to-Beautiful-Healthy-Skin-and-Hair3 shilajit-hair DSC07719

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “کلیدهای کیک و شیرینی پزی”

    اضافه کردن نظر