کاهش انتظارات ، راحتی خیال

کاهش انتظارات ، راحتی خیالReviewed by مهربانو on Apr 23Rating: 5.0کاهش انتظارات ، راحتی خیالممکن است بعضی از افراد را دیده باشید که بخاطر اینکه خواهر زاده همسرشان به آنها سلام نکرد . کلی عصبانی می شوند و به قولی حرص می خورند. حال اگر همین افراد با مسائل بزرگتری رو به رو شوند چه خواهند کرد؟

ممکن است بعضی از افراد را دیده باشید که بخاطر اینکه خواهر زاده همسرشان به آنها سلام نکرد . کلی عصبانی می شوند و به قولی حرص می خورند. حال اگر همین افراد با مسائل بزرگتری رو به رو شوند چه خواهند کرد؟ ممکن است برای بسیاری از ما پیش آمده باشد که توقع داشته باشیم روز تولدمان را فلان شخص به ما تبریک بگوید یا اینکه برایمان فلان هدیه را تهیه کند. ولی برخلاف انتظارمان چنین چیزی پیش نمی آید و طرف مقابل عنوان می کند که به دلیل مشغله زیاد کل مسأله را از یاد برده بوده.

درست است که پذیرفتن این گونه مسائل و حتی مسائل بزرگتر و مهمتر کار سختی است.  و هر شخصی در وهله اول ناراحت می شود. اما ادامه دادن موضوع و حرص خوردن بیش از حد چیزی را حل نمی کند. و آن موقعیت را برنمی گرداند

. پس چقدر زیباتر است که انتظاراتمان از اطرافیانمان را کاهش دهیم . وقتی فلان شخص مدت طولانی با ما تماس نگرفت ، ما با او تماس بگیریم. اگر همسایه از کنارمان عبور کرد و سلام نکرد ، ما سلام کنیم. اگر همسرمان روز تولدمان را فراموش کرد. بعد ازاینکه به او گفتیم که از این بابت ناراحت شده ایم. او را ببخشیم.و…

خواهیم دید که اینگونه چقدر زندگی آسان تر می شود ، و چه مسائل کوچکی در همان اندازه خودشان بها می گیرند. بیایید بخاطر جمع نشدن میز غذا توسط فرزند خانواده جر و بحث نکنیم. (فقط تذکر دهیم). بخاطر مسائل کوچک خاطرمان را مکدر نکنیم و نگذاریم لحظاتی که می توانند برایمان زیبا باشند به خرد کردن اعصابمان و جر و بحث بی جهت بگذرد.

mehrafza_peace

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “کاهش انتظارات ، راحتی خیال”

    اضافه کردن نظر