چه کرم هایی استفاده کنیم؟

چه کرم هایی استفاده کنیم؟Reviewed by مهربانو on May 20Rating:

برای داشتن پوستی سالم و شاداب همواره باید به پوست خود خصوصاً پوست صورت که در معرض هر نوع باد و خاک و اشعه آفتابی قرار می گیرد رسیدگی کنید برای این کار بهتر است از کرم های مناسب برای پوست خود استفاده کنید. البته در درجه اول باید تشخیص دهید که پوست شما چرب، معمولی، حساس یا خشک است و در درجه دوم کرم مناسب پوست خود را برای منظور مورد نظر خریداری کرده و در ساعات مناسب استفاده کنید.

کرم های مرطوب کننده : برخی از این کرم ها چربی بیشتری دارند که برای پوستهای خشک مناسبند و برخی تنها آبرسان می باشند که بعد از شست و شو و استحمام برای انوع مختلف پوست مناسب می باشند زیرا سبب مرطوب و لطیف شدن پوست می گردند.

کرم های ضد آفتاب : میزان تأثیر گذاری این کرم ها از درجه spf آنها مشخص می شود که برای آب و هوای اقلیم ایران این عدد حد اقل باید ۱۵ باشد . این کرم ها باید قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب استعمال شوند و هر ۳ ساعت تجدید شوند.

کرم شب : این کرم ها برای پوست های خشک مناسب می باشند زیرا چربی آنها بالاست و در تمام طول شب که شخص خواب است جذب پوست می شود.

کرم روز : این کرم ها برای محافظت از پوست در طول روز است و نسبت به کرم شب از چربی کمتری برخوردار است.

کرم دور چشم : این کرم ها با درصد چربی بالا چربی دور چشم را تأمین نموده از چروکیده شدن و سیاه شدن آن جلوگیری می کنند یا آسیب دیدگی آن را ترمیم می کنند.

کرم های لایه بردار : این کرم ها برای پوست های چرب مناسبند زیرا لایه های چرب و مرده پوست را از بین برده پوست را لطیف می کنند.

البته تمامی این کرم ها برای هر گروه از انواع پوست ها جدا می باشند به همین سبب قبل از تهیه آنها حتماً به هماهنگی نوع پوست خود با کرم دقت کنید.

مطالب مرتبط :
facemask obat-alami-hipertiroid 121 face-skin color

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “چه کرم هایی استفاده کنیم؟”

    اضافه کردن نظر