چند نوع ماسک سبزیجات

چند نوع ماسک سبزیجاتReviewed by مهربانو on Apr 11Rating:

اکثر ما به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب یا به دلیل وجود استرس یا عدم تغذیه مناسب در طول روز پوستهای زیبایمان را از دست داده ایم من سعی می کنم اینجا به شما کمک کنم تا با سبزیجات و با روشهای ساده و طبیعی زیباییتان را دوباره بدست اورید.

۱) ماسک لیمو ترش : طراوت بخش/ ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش را با مقداری سر شیر مخلوط کرده هم میزنیم تا کمی سفت شود سپس آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید.

۲) ماسک خیار : روشن کننده/ ۱ قاشق آب خیار را با ۱ قاشق خامه مخلوط کنید و ۱ عدد سفیده تخم مرغ را با همزن آنقدر هم بزنید تا برفی شود و به مخلوط افزوده ۲۰ قطره گلاب را به آن اضافه می کنیم این مخلوط را بین دو تکه پارچه تمیز گذاشته روی پوست خود به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید.

۳) ماسک هویج : شداب کننده پوست/ ۱ عدد زرده تخم مرغ را با ۲ قاشق غذاخوری آب هویج مخلوط کرده و به صورت ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

۴) ماسک سبزیجات : پاک کننده پوست/ آب خیار- آب لیمو ترش- آب سیب زمینی – آب کدو را با هم مخلوط کرده با پنبه به صورت خود بمالید و بعد پوستتان را با آب خنک بشویید.

۵) ماسک کاهو : ضد جوش/ برگهای سبزتر کاهو را شسته در مقداری آب بجوشانید و با جوشانده آن صورت خود را بشویید.

۶) ماسک کدو حلوایی : تقویت پوست چرب/ چند تکه کدو را رنده کرده با ماست مخلوط کرده به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید.

۷) ماسک پیاز : ضد لک/ یک پیاز کوچک را رنده کرده با پنبه آب پیاز را روی لک های صورت خود بگذارید و بعد از چند دقیقه کوتاه صورتتان را بشویید.

مطالب مرتبط :
benye dolme-bademjan2 kobbeh loobia-polo zaatar

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


 • ۲ نظر در “چند نوع ماسک سبزیجات”
  فاطمه در تاریخ فروردین 14, 1393 ساعت 11:48

  خیلی ممنون از پست عالی شما

  مهربانو در تاریخ فروردین 14, 1393 ساعت 18:59

  متشکرم

  اضافه کردن نظر