چرا هوای ابری دلگیر است؟

چرا هوای ابری دلگیر است؟Reviewed by مهربانو on Feb 6Rating:

ممکن است خیلی از روزهای زمستانی احساس کنید که هوا دلگیر است عموماً روزهای ابری چنین حال و هوایی را به شما می دهد طوریکه احساس می کنید فضای خانه تنگ و دلگیر است و حوصله انجام هیچ کاری را ندارید . کسل و بی حال هستید و هیچ چیز شما را شاد نمی کند ترجیح می دهید یا بخوابید و یا یک جا بنشینید و هیچ فعالیتی نکنید .

این امر کاملاً طبیعی است و این حالات ممکن است برای هر کسی پیش بیاید برای بهبود این حالات بهتر است که در فضای آزاد قرار بگیرید یعنی یا به حیاط منزل بروید و یا بیرون رفته کمی قدم بزنید و در صورتیکه هیچ یک از این دو برای شما میسر نیست تمامی چراغهای خانه را روشن کرده فضای داخلی را نورانی کنید . سعی کنید کارهای پر جنب وجوش و پر تحرک انجام دهید برنامه های تلویزیونی شاد تماشا کنید و به چیزهای غم انگیز فکر نکنید.

علت پزشکی این حالت ترشح هورمونی به نام ملاتونین است که از غده صنوبری مغز ترشح می شود . این هورمون به صورت عادی در نیمه شب که دیگر خورشید وجود ندارد ترشح می شود و به همین سبب در صورتیکه نیمه شب بیدار باشید حوصله انجام کاری را ندارید و ترجیح می دهید یک جا بنشینید اما در برخی افراد این هورمون در روزهای زمستانی که هوا ابری است و خورشید نمی تابد به اشتباه ترشح می شود و این حالات را باعث می شود به همین خاطر قرار گرفتن در فضای آزاد یا نورانی کردن خانه و یا پرداختن به کارهای پر تحرک ترشح این هورمون را متوقف می کند ولی در صورتی که با این اقدامات این حالات برطرف نشد و بیش از ۱ ماه طول کشید به روانشناس مراجعه کنید زیرا این علائم می تواند نشانه های افسردگی فصلی باشد.

مطالب مرتبط :
narcissus images (1) dast Lek-za-razbito-sarce-1 depressed-crying-woman

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “چرا هوای ابری دلگیر است؟”

    اضافه کردن نظر