چرا همیشه نگران میشوم؟

چرا همیشه نگران میشوم؟Reviewed by مهربانو on Mar 15Rating: 5.0چرا همیشه نگران میشوم؟نگرانی زاویه ای از اضطراب است که ما با تعابیر دیگری آن را میخوانیم. اما در واقع کسی که نگران مسئله ای است. مضطرب است و این اضطراب بعضی اوقات شرایط روحی و جسمی و ریتم عادی زندگی او را بهم می ریزد.

نگرانی زاویه ای از اضطراب است که ما با تعابیر دیگری آن را میخوانیم. اما در واقع کسی که نگران مسئله ای است. مضطرب است و این اضطراب بعضی اوقات شرایط روحی و جسمی و ریتم عادی زندگی او را بهم می ریزد. ترس محرک مشخصی دارد. مثلاً فردی از ارتفاع می ترسد. اما اضطراب عموماً منبع معینی ندارد و خودِ شخص نمی تواند علت آن را درک کند.حالا سؤال اینجاست که چرا برخی افراد خیلی دچار اضطراب و نگرانی می شوند برخی نه؟

در همین ابتدا افرادی که کلاً به زندگی نگاهی سطحی دارند و تابع حزب باد می باشند را جدا می کنم. چون چنین افرادی تا به عمق فاجعه نرسند نگران هیچ چیز نمی شوند. و هرگز افراد موفقی نخواهند بود. اما بقیه افراد که طرز زندگی معمولی و بعضاً رو به پیشرفت دارند دو دسته اند:

یک دسته اکثر اوقات بابت خیلی چیزها نگرانند : این افراد به چیزها یا افرادی دل می بندند که هر لحظه ممکن است آنها را از دست بدهند. یا اینکه امید به کاری بسته اند که احتمال موفقیت آن بسیار ضعیف است درحالیکه تمام امید شان را صرف همان کار می کنند. این مسئله باعث می شود که این افراد همیشه استرس از دست دادن آن شخص یا موقعیت را داشته باشند .

دسته دیگر افرادی هستند که کمتر نگران می شوند : این افراد امید خود را به مسائل یا افراد باثبات تری در زندگی خود می بندند که این مسئله باعث می شود آنها کمتر مضطرب شوند.

راه چاره این است که : در طول زندگی وقتی به موقعیت های متزلزل برمی خوریم همه امیدهایمان را به آن موقعیت نبندیم . چون احتمال از دست رفتن آن موقعیت بسیار بالاست و ترس از دست رفتن آن ما را در اضطراب همیشگی درگیر می کند. (برای مثال ؛ فردی که با جنس مخالف خود رابطه برقرار می کند . بعد از مدتی به سبب استرس از دست دادن آن فرد این رابطه همراه با اضطراب می شود. اما همان فرد در صورت ازدواج با شخص مقابل به آرامش روحی خواهد رسید. چون عامل استرس زا را برطرف کرده است) بنا براین ، همیشه امیدمان به تکیه گاه ها و موقعیت هاو افرادی باشد که به آسانی از زندگی ما حذف نمی شوند تا به سبب از دست دادنشان مضطرب نباشیم. www

مطالب مرتبط :
Parents-playing-with-children 45833549119758749607 obat-alami-hipertiroid $T2eC16NHJGQE9noMZGd5BRTLkM6hlw~~48_20 antiagingpage

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “چرا همیشه نگران میشوم؟”

    اضافه کردن نظر