پیروک

پیروک Reviewed by مهربانو on Apr 9Rating:

این غذا با وجود وقت گیر بودن غذای بسیار خوش طعمی است که می تواند در شبهای بهار میهمان سفره هایتان باشد. ولی لازم به ذکر است که بانوان عزیز دقیقاً مطابق دستور عمل کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

مواد لازم خمیر: آرد سفید ۳و ۱/۳ پیمانه    مواد میانی:پیاز ۱ عدد متوسط

بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری                گوشت چرخ کرده ۱پیمانه

کره ۳۵۰ گرم                                     رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری

تخم مرغ ۲ عدد                                    هویج ۲ عدد متوسط

وانیل سر قاشق چایخوری                        فلفل دلمه ۱ عدد متوسط

جوش شیرین ۱/۲ قاشق چایخوری             زرشک ۱ قاشق غذاخوری

ماست ۱و۳/۴ پیمانه                              جعفری و گشنیز ۱/۳ پیمانه

مواد برای رومال: زرده تخم مرغ ۱ عدد     نمک و ادویه به میزان دلخواه

ماست ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه :  ابتدا فلفل دلمه را ریز خرد کرده کمی تفت داده بر میداریم سپس هویج را نیز خیلی ریز خرد کرده کمی تفت داده بر می داریم. بعد پیاز را ریز خرد کرده تفت می دهیم در اثنای تفت پیاز گوشت را افزوده تفت می دهیم سپس جعفری و گشنیز را اضافه کرده تفت می دهیم در این مرحله مواد تفت داده قبلی را دوباره به ظرف برگردانده زرشک و رب گوجه فرنگی و نمک و ادویه را افزوده کمی هم میزنیم و حرارت را خاموش می کنیم.

برای تهیه خمیر در ابتدا کره نرم شده در دمای اتاق را به بخشی از آرد افزوده هم می زنیم سپس تخم مرغ ها را شکسته وانیل را اضافه می کنیم و هم می زنیم. ( اگر آرد را یکباره بریزید خمیر شُل می شود) جوش شیرین را با ماست مخلوط کرده به مخلوط افزوده بقیه آرد را می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم( در نظر داشته باشید که این خمیر به علت وجود ماست کمی چسبندگی دارد که این مهم نیست) ۲/۳خمیر را در ظرف پیرکس فویل شده تا لبه ظرف پهن می کنیم و مایه را درون آن می ریزیم و به بقیه خمیر آرد اضافه می کنیم تا چسبندگی خود را از دست دهد .سپس با خمیر باقیمانده نوار درست کرده به شکل سبد روی مایه قرار می دهیم و انتهای نوارها را به خمیر درون ظرف پرس می کنیم و روی نوارها را مواد رومال می دهیم. در آخر ظرف را به مدت ۴۵ دقیقه در فر از پیش گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

مطالب مرتبط :
hdr شیرینی-وانیلی باقلوا IMG_20150224_215151 DSC07662

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “پیروک”

    اضافه کردن نظر