پیتزا چیکن کارلینگ

پیتزا چیکن کارلینگReviewed by افسانه اسماعیلی on Nov 7Rating: 5.0پیتزا چیکن کارلینگالان یکی دو هفتست وقتی میگم شام چی بپزم ؟ جواب میشنوم پیتزا !! حالا خودم بیشتر از سه برش نمیتونم بخورم و زیاد هم مایل نیستم براش اما اهل منزل عاشقشن ... این شما و اینم" پیتزای چیکن گارلیک

الان یکی دو هفتست وقتی میگم شام چی بپزم ؟ جواب میشنوم پیتزا !! حالا خودم بیشتر از سه برش نمیتونم بخورم و زیاد هم مایل نیستم براش اما اهل منزل عاشقشن … این شما و اینم” پیتزای چیکن گارلیک “
.
.
این سری از خمیر پیتزای آماده استفاده کردم . معمولا یا خودم درست میکنم یا از خمیر نون باگت استفاده میکنم . اما امروز وقت درست کردن خمیر رو نداشتم و نونوایی ها هم خمیراشون رو تبدیل به نون کرده بودن .

مواد لازم:
سینه مرغ و یا فیله
پیاز ۲ عدد متوسط
سیر۳حبه قارچ تفت داده شده
فلفل دلمه۱ عدد
گوجه ۱ عدد
ذرت۳قاشق غذاخوری
ادویه های لازم مثل فلفل سیاه ، نمک، فلفل قرمز ، پودر سیر، آویشن و … .

طرز تهیه:

مرغ ها رو دراز و یا مکعبی خرد میکنیم . پیاز و سیر رو داخل روغن به همراه کمی زردچوبه تفت میدیم و مرغ هارو اضافه میکنیم و به همراه نمک فلفل و فلفل قرمز و پودر سیر اجازه میدیم تا تفت بخوره و سرخ بشه . اگه روش هایی دیگه مثل اب پز کردن و یا گریل کردن هم مد نظرتونه خوبه !
فلفل دلمه و گوجه رو خرد میکنیم .
روی خمیر پیتزامون کمی سس گوجه و آویشن میریزیم و مرغ هامون رو میچینیم روش . قارچ های سرخ شده رو هم میچینیم و پنیر پیتزا میریزیم روش و کمی با اسپری آب میپاشیم . سپس گوجه و فلفل دلمه و ذرت روش میریزیم و پر میکنیم از پینیر پیتزا . با دست و دل بازی پنیر بریزید و با دست و یا با قاشق فشار بیارید روی پیتزا تا مواد بهم بچسبند روش آب اسپری میکنیم مجددا . کمی آویشن میریزیم و در فر با دمای صدو هفتاد درجه به مدت ده دقیقه قرار میدیم و سپس برای دو الی سه دقیقه گریل روشن میکنیم و پیتزای ما آماده ی خوردنه !

پیتزا

مطالب مرتبط :
پیتزابادمجان DSC08054

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “پیتزا چیکن کارلینگ”

    اضافه کردن نظر