پوست خود را بشناسیم

پوست خود را بشناسیمReviewed by مهربانو on Jul 12Rating:

برای اینکه بتوانیم پوست لطیف و سالمی داشته باشیم و کرم و ماسک مربوط به نوع پوست خود را درست و صحیح انتخاب کنیم باید نوع پوست خود را بشناسیم. زیرا هر نوع خاصی از پوست نیازمند مراقبت ویژه خود می باشد.

پوست چرب: افراد دارای پوست چرب سریع در ناحیه پیشانی و چانه و بینی احساس چربی می کنند و همیشه پوست براقی دارند . اینگونه افراد با مصرف کمی چربی خوراکی دچار جوش و اکنه می شوند . ولی حسن این نوع پوست این است که به علت دارا بودن چربی دیرتر از دیگر پوستها چروک می شوند.

پوست خشک: افرادی که مدام نیاز به کرم های مرطوب کننده و چرب کننده نیاز دارند و در صورت عدم استفاده از این کرم ها دچار خارش و التهاب و قرمزی پوست می شوند دارای پوست خشک می باشند که این افراد در فصل پاییز و زمستان و در مناطق گرم و خشک بیشتر دچار این حالات می شوند.

پوست مخلوط : این افراد عموماً بعد از مدت طولانی پس از شست و شوی پوست احساس چربی روی پوست خود می کنند ولی حالات پوست خشک را هرگز تجربه نمی کنند.

پوست معمولی : این افراد در هر فصل و آب و هوایی و بدون استفاده از هرگونه کرم یا کاندیشن همیشه پوست لطیف و سالمی دارند و هرگز احساس خشکی یا چربی بیش از حد نمی کنند.

مطالب مرتبط :
facemask obat-alami-hipertiroid 121 woman-applying-hand-lotion color

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “پوست خود را بشناسیم”

    اضافه کردن نظر