ولنتاین چیست؟

ولنتاین چیست؟Reviewed by مهربانو on Feb 17Rating: 5.0ولنتاین چیست؟چند سالی است که 25 بهمن (14 فوریه) روز ولنتاین و خرید گل و عروسک و شکلات و ... در کشورمان باب شده است.اکثر جوانان بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط میدانند که در این روز بایدبرای کسانی که دوستشان دارند هدیه بخرند.

به بهانه مناسبت چند روز گذشته:

چند سالی است که ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه) روز ولنتاین و خرید گل و عروسک و شکلات و … در کشورمان باب شده است.اکثر جوانان بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط میدانند که در این روز بایدبرای کسانی که دوستشان دارند هدیه بخرند.

ولنتاین چیست؟

در قرن سوم میلادی که مطابق میشود با اوایل امپراطوری ساسانی ، در روم باستان فرمانروایی به نام کلودیوس دوم می بوده است.او عقاید عجیبی داشت،از جمله اینکه سربازی خوب خواهد جنگید که مجرد باشد،از این رو ازدواج را برای سربازان امپراطوری روم قدغن می کند.

کلودیوس به قدری بی رحم و فرمانش قاطع بود که هیچکس جرأت کمک به ازدواج سربازان نداشت.اما کشیشی به نام والنتیوس(ولنتاین)مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری میکرد.

کلودیوس دوم از این جریان خبردار می شود و دستور می دهد که ولنتاین را به زندان بیاندازند.سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق اعدام می شود.بنابراین او را به عنوان فدایی راه عشق میدانند و از آن زمان نماد و سمبلی برای عشق می شود.

valentine-greeting-card-12

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “ولنتاین چیست؟”

    اضافه کردن نظر