مرکبات و کاهش سکته در بانوان

مرکبات و کاهش سکته در بانوانReviewed by مهربانو on Jan 7Rating: 5.0مرکبات و کاهش سکته در بانوان

محققان آمریکایی به مدت ۱۴ سال روی ۶۹۶۲۲ بیمار بررسی‌هایی انجام داده و به این نتیجه رسیدند خانم‌هایی که مرکبات بیشتری مصرف می‌کنند کمتر در معرض سکته‌ی مغزی قرار می‌گیرند.

در این پژوهش از شرکت کننده های خواسته شد گزارشی از آنچه که مصرف می‌کنند و به ویژه اطلاعات دقیقی در خصوص مصرف میوه و سبزیجاتشان در اختیار پژوهشگران قرار دهند.

هدف از این پژوهش این بوده است که تأثیر فلاوونوئیدها را روی سلامت افراد ارزیابی کنند. فلاوونوئیدها موادی هستند که در میوه‌ها، سبزیجات و شکلات سیاه به میزان زیادی وجود دارند.

مطالعات نشان داد زن‌هایی که میزان زیادی پرتقال و گریپ‌فروت و همچنین آب این میوه‌ها را مصرف کرده‌اند به میزان ۱۹ درصد کمتر در معرض سکته‌ی مغزی قرار می‌گیرند.

دکتر آدن کاسیدی در این خصوص می‌گوید: «این بررسی‌ها نشان داد مصرف زیاد میوه و سبزیجات و به ویژه ویتامین ث با کاهش خطر سکته‌ی مغزی، رابطه‌ دارد.»

محققان معتقدند فلاوونوئیدها می‌توانند با بهبود عملکرد رگ‌های خونی و یا با اثرات ضدالتهابی خود یک عامل محافظتی برای بدن ایجاد کنند.

این پژوهشگران ابراز امیدواری کرده‌اند این پژوهش جدید راهی برای شناخت هر چه بیشتر ارتباط بین مصرف مرکبات و کاهش حملات مغزی باشد.

آن‌ها به خانم‌ها توصیه می‌کنند که مصرف میوه و به خصوص مرکبات را بالا ببرند. به عقیده‌ی محققان مصرف خودِ میوه بهتر از آب آن‌هاست که حاوی میزان زیادی شکر افزوده است.

water-orange-fruit-wallpaper-hd-Download

مطالب مرتبط :
forget-your-first-love women-orange-fruits-models-healthy-smiley-face-citrine tvatta_sjalv_visby

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “مرکبات و کاهش سکته در بانوان”

    اضافه کردن نظر