مافین دو رنگ

مافین دو رنگReviewed by مهربانو on Aug 12Rating: 5.0مافین دو رنگاین مافین را میتوان تنها به صورت یکرنگ و وانیلی و می توان به شکل دور نگ تهیه کرد و این امر به سلیقه شما عزیزان ارتباط دارد.

این مافین را میتوان تنها به صورت یکرنگ و وانیلی و می توان به شکل دور نگ تهیه کرد و این امر به سلیقه شما عزیزان ارتباط دارد.

مواد لازم:

آرد سفید ۲ پیمانه

روغن مایع ۱/۲ پیمانه

شکر ۳/۴ پیمانه

شیر ۲/۳ پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

وانیل ۱/۵ قاشق چایخوری

بکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری

پودر کاکائو ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه :

ابتدا شکر را با تخم مرغ خوب هم میزنیم تا یکدست شود. سپس شیر و روغن مایع را افزوده و مخلوط می کنیم. وانیل و بکینگ پودر را نیز به مواد اولیه افزوده و هم می زنیم. سپس آرد را کم کم افزوده و خوب مخلوط می کنیم تا مایه غلیظی حاصل شود.(همانند خمیر کیک) در پایان بخش کمی از خمیر (۳-۴ قاشق غذاخوری) برداشته و با پودر کاکائو مخلوط می کنیم. کاغذهای مخصوص مافین را درقالب مافین قرار داده و نصف کاغذها را با خمیر وانیلی پر می کنیم و به هر مافین یک قاشق مربخوری خمیر کاکائویی اضافه میکنیم . و قبل از قرار دادن قالب مافین در فر با نوک چاقو به خمیر کائویی روی خمیر وانیلی حالت ابر و باد می دهیم. و در فر که از قبل گرم کرده ایم(برای اینکه خوب پف کند) با دمای ۱۴۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۰-۴۵ دقیقه. (تا زمانی که وقتی چاقو رادر مافین فرو میکنیم تمیز بیرون بیاید و خمیر به آن نچسبد.) قرار می دهیم.

مافین-دورنگ

مطالب مرتبط :
فانتزی chokolate دکمه-ای DSC08092 DSC07806

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “مافین دو رنگ”

    اضافه کردن نظر