عشق هایمان را ماندگار کنیم

عشق هایمان را ماندگار کنیمReviewed by مهربانو on Jan 5Rating: 5.0عشق هایمان را ماندگار کنیمهمانطور که همه ی ما خاطرات خوشی را از قدیم داریم که یاد آوری آن ، حس خوشایندی در زندگیمان جاری میکند . در روزمره ی خود جایی برای یاد آوری خاطرات داشته باشید . خاطرات خوش نامزدی ، مسافرت و .... عکسها را با هم مرور کنید و در دفتری ثبت کنید . تا فکرتان به دنبال خاطرات خوب برود و ارامش آن روزها را برایتان بیاورد .

هفت اصل که موجب پایداری بیشتر روابط و ماندگاری شادی در خانواده می شود ذکر شده است.

۱- رازداری
این اصل یک پایه ی استوار برای هر زندگی می باشد . هر شخصی از شریک زندگی اش میخواهد تا حرف دلش را به دیگری باز گو نکند . اگر فردی حس کند که توسط شریک زندگی اش حرفها و اعمالش به دیگری میرسد . دیگر صمیمیت قبل را ندارد و این باعث کدورت میشود . اصولا اگر خدایی نکرده برای زوج مشکلی هم پیش آید بهتر است خودشان با تصور روزهای خوب و اخلاق خوب همسر ، مشکل را حل کنند و به خانواده نرسد . چون هم راز داری کم می شود و هم سخنان زیادی در این بین رد و بدل میشود که خصوصیات خوب همسر را به خصوصیات بد تبدیل میکند و این باعث اختلاف می شود .
۲- همسرتان را همانگونه که قبلا بوده بپذیرید
بسیاری بعد از ازدواج میخواهد همسرشان را به گونه ای که خود دوست دارند تغیر دهند . زمانی که تصمیم به ازدواج گرفتید دیگر باید چشم ها را دربرابر ایرادات همسر بست . چون دیگر زمان شکل گیری رفتاری نیست . اگر در رفتار های کوچک همسر دلخور میشوید بهترین روش پذیرش قراردادی بین خود و همسر باشید، که اگر میتوانید این خصوصیت رفتاری را به نفع زندگی مشترک کنار بگذارید . و همچنین قبول کنید که شما هم رفتارتان میتواند برای او ناراحت کننده باشد و به تصحیح آن رفتار بپردازید .
۳- تشکر و قدردانی از همسر
بازگویی صفات خوب همسر هم از نظر احساسی , فیزیکی به این که شخص میفهماند که همسرش در تمام زمان ها به فکر او است و باعث حس خوشایند برای او می شود که زندگی را برایش شیرین و همین امر برای شما هم زندگی شیرین تر می شود .
۴- بخشش
بسیاری از درگیری ها و اختلافات بزرگ منشا یک لجبازی کودکانه است . در زندگی مشترک اعتماد و بخشش، ارتباط را حفظ میکند . عدم بخشش موجب گسستگی این پیوند میشود .
۵- پذیرش اشتباه
غرور مخرب ترین خاصیت برهم خوردن رابطه عاشقانه می شود. وقتی اشتباه خود را میپذیریم ، دیگر برای قبولاندن آن به شریک زندگی خود به دروغ و زور متوصل نمیشوید . پذیرش اشتباه . منجر به استحکام زندگی مشترک می شود .
۶- به خاطرات برگردید
همانطور که همه ی ما خاطرات خوشی را از قدیم داریم که یاد آوری آن ، حس خوشایندی در زندگیمان جاری میکند . در روزمره ی خود جایی برای یاد آوری خاطرات داشته باشید . خاطرات خوش نامزدی ، مسافرت و …. عکسها را با هم مرور کنید و در دفتری ثبت کنید . تا فکرتان به دنبال خاطرات خوب برود و ارامش آن روزها را برایتان بیاورد .

۷- تبادل احساسات
باید زمانی را فارغ از موانع و مسایل روزمره با یکدیگر بگذرانید و احساسات خود را با یکدیگر در میان بگذارید . با هم حرف بزنید و نیاز ها و توقعاتتان را ابراز کنید . توجه داشته باشید برای گفتن ایراد های طرفین با شوخی بگویید تا به همسرتان بر نخورد . و خود شما هم درباره هر گونه تذکر پا فشاری نکنید، که کار درست را انجام داده اید . این را در نظر بگیرید که چگونه دلش را به دست بیاورید .

8839468-i-love-you-hd

منبع : *روانشناسی روابط*https://www.facebook.com/rravanshenasi*

 

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “عشق هایمان را ماندگار کنیم”

    اضافه کردن نظر