عذرخواهی از همسر

عذرخواهی از همسرReviewed by مهربانو on Sep 1Rating:

تا بوده و هست همه می گویند دعوا نمک زندگی زناشویی است. ولی بعضی اوقات باید جلوی این نمک زیاد را گرفت . عموماً دعوا یا جر و بحث از یک اختلاف نظر یا سوء تفاهم شروع می شود و به جاهای دیگر کشیده می شود. حالا اگر یکی از دو نفر کوتاه بیاید همه چیز به سرعت حل می شود و باعث ایجاد شکاف بزرگ در زندگی نمی شود. اما اینکه چه کسی این کار را بکند و چطور مهم است.

قابل توجه آقایان

در درجه اول باید ببینید که واقعاً همسر شما از شما ناراحت شده یا اینکه صرفاً ناز و ادای زنانه است. تشخیص این مسئله به دوچیز برمی گردد. اول اینکه ببینید از چه چیزی ناراحت شده و آیا واقعاً آن مسئله چیزی بوده که بخواهد همسر شما را ناراحت کند (هر خانمی از یک سری مسائل خاص ناراحت می شود و به همه قابل تعمیم نیست). دوم اینکه هر مردی روحیات همسر خود را می شناسدو تا حدودی ناراحتی واقعی او و لحن و حالت چهره اش در ناراحتی واقعی را تشخیص می دهد. حالا اگر از شما ناراحت نشده و صرفاً کمی دلبری می کند که مسئله بسیار ساده ست و با چند کلام زیبا حل می شود. فقط دقت کنید که حرفهای قشنگتان را به تعویق نیاندازید و بلافاصله به اصطلاح ناز او را بخرید. ولی اگر واقعاً از دست شما ناراحت شده باشد. شما اخم نکنید و سریع تغییر حالت همسرتان را درک کنید و عاشقانه از او عذرخواهی کنید.عذرخواهی عاشقانه یعنی اینکه بابت حرفی که گفته اید یا کاری که کرده اید معذرت خواهی کنید ، قول دهید که تکرار نکنید و به او متذکر شوید که چقدر او را دوست دارید . نکته مهم اینجاست که تعلل نکنید چون هرچه بیشتر تعلل کنید میزان ناراحتی همسر شما بیشتر خواهد شد و حل مشکل سخت تر. بعد از عذرخواهی تهیه شاخه گل و هدیه به سلیقه و فرهنگ خانوادگی و روحیات همسرتان بستگی دارد.

 نکاتی که آقایان باید بدانند

سریع عذرخواهی کنید.

دنبال این نباشید که حرفی که زده اید واقعاً غلط بوده یا نه؟ به این دقت کنید که همسرتان از این حرف رنجیده خاطر شده.

برای عذرخواهی کمی غرور خود را بشکنید و کلمات زیبا به کار ببرید.

جلوی فرزندانتان محترمانه از همسرتان عذرخواهی کنید تا آنها هم، عذرخواهی از شما را بیاموزند. 

در نظر داشته باشید که قوی ترین حس یک بانو حس شنوایی اوست پس بیشتر از اینکه سعی کنید در همان لحظه در عملتان معذرت خواهی کنید با زبانتان معذرت خواهی کنید.

قابل توجه خانم ها

اکثر آقایان وقتی از حرف یا رفتاری ناراحت شوند سکوت می کنند یا اینکه بی محلی و اخم می کنند. پس حواستان به اینگونه رفتارها از جانب همسرتان باشد. در صورتیکه حس کردید از حرف یا رفتار شما ناراحت شده کمی به او زمان بدهید و بگذارید کمی با خود خلوت کند. اگر همسر شما از آن نوعی است که در صورت ناراحتی غرولند می کند بگذارید کمی غرولند کند. زیرا عموماً آقایان روند کند تری را در این زمینه نسبت به خانم ها طی می کنند و نیاز به زمان دارند . و در صورتیکه سریع اقدام کنید فقط با عمیق تر شدن ماجرا مواجه خواهید شد. بعد از یک فرصت ۱۰ دقیقه ای با آرامش بروید و از او محترمانه عذرخواهی کنید. البته کمی چاشنی حرفهای محبت آمیز می تواند به شما کمک کند. بعد از اینکه عذرخواهی کوتاهی کردید. لزومی ندارد توضیح بدهید و دوباره دفتر را باز کنید و وانمود کنید هیچ اتفاقی نیافتاده . ولی بعد از عذرخواهی هم کمی به او زمان دهید تا عذرخواهی تان را بپذیرد و بلافاصله بعد ار عذرخواهی توقع آغوش باز از او نداشته باشید. سعی کنید در فرصت دوم یعنی بعد از عذرخوهی به کارهایی که او دوست دارد یا متعلق به اوست بپردازید تا متوجه اهمیت خود نزد شما شود . در این صورت خواهید دید که به راحتی مسائل حل می شود.

نکاتی که خانم ها باید بدانند

آقایان بیشتر از اینکه متکی به کلام باشند متکی به عملند. یعنی سعی کنید کارهایی که دوست دارد یا از شما می خواهد را انجام دهید .

در برابر فرزندانتان از همسرتان عذرخواهی کنید تا هم آنها عذرخواهی از شما را بیاموزند و هم همسرتان حس کند که او برای شما خیلی مهم است.

در عذرخواهی کلامی حتماً ذکر کنید که اشتباه کرده اید و حق با او بوده است و هرگز نگویید (تو هم بعضی اوقات اشتباه میکنی )چون در آن لحظه پذیرش این حرف از جانب او غیر ممکن است.

سخنی با هر دو

گره ای که با دست باز می شود را به دندان نگیرید. همیشه با محبت به هم جایی برای اشتباهات هم باز بگذارید و آنقدر به هم نزدیک باشید که بتوانید راحت یکدیگر را ببخشید. و همیشه به یاد داشته باشید که به جای اینکه جلوی فرزندانتان با هم بحث کنید و شأن و منزلت خود را تقلیل کنید جلوی آنها محترمانه به هم محبت کنید. تا فرزندانتان جلوه ی زیبای زندگی را درک کنند.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


 • ۵ نظر در “عذرخواهی از همسر”
  فاطمه مهدوی در تاریخ اسفند 13, 1391 ساعت 11:50

  با سلام خیلی عالی بود اشکم در اومد چون تمام دعواها مقصرش منم غرور کاذبی دارم اما باز همسرم جلو می اید وعذر خواهی میکند بخدا قدر نمیدونم به نظرم اون عاشق تر تا من اون مرد ولی با احساس تر
  راه حل جلو پام بذارید خیلی احمقم خودم دارم زندگیمو خداب میکنم….
  قدر همدیگرو بدونیم یه لحظه فکر کنیم این لحظه اخر که باهم هستیم.
  تشکر از سایت خوبتون.

  مهربانو در تاریخ اسفند 13, 1391 ساعت 13:58

  با سلام و تشکر از لطف شما.شما باید بابت اینکه متوجه اشتباه خودتون هستید خوشحال باشید چون از خیلی ها یک قدم جلوترید. و باید بدونید که همیشه گذشت می تونه زندگی زناشویی رو پایدار کنه. در ضمن اینو بدونید که صبر همسر شما هم اندازه ای داره و ممکنه روزی برسه که حاضر به گذشت نباشه و ان موقع شما که عادت کردید گذشت رو از جانب او ببینید عرصه رو خالی می بینید و اونوقته که مشکلات شما اوج می گیره. شما باید به مردی با این صفات خوب عشق بورزید و بدونید هیچ مسئله ای ارزش از دست دادن یا حتی رنجوندن همسرتون رو ندارد . ایشون اونقدر شما رو دوست داره که برای حفظ زندگیش و ناراحت نشدن شما حاضر به گذشته پس شما هم به اون نشون بدین که براتون مهمه و هیچ چیزی رو به اون ترجیح نمی دین. برای شروع هم کافیه از همین امروز با یه شاخه گل یا یه فنجون چای ازش عذرخواهی کنید و ببینید که شکستن غرور برای عشق چقدر لذتبخشه.

  محمد در تاریخ بهمن 29, 1393 ساعت 03:09

  سلام
  ممنون از راهنمایی هاتون ولی هر کاری میکنم بدتر میشه فکر میکنم اصلا نمیشناسمش میشه راهنماییم کنید

  مهربانو در تاریخ اسفند 1, 1393 ساعت 10:42

  سلام
  مشکلتونو با توضیحات بیشتر برای من ایمیل کنید تا بتونم بهتر پاسخ شما رو بدم. zahra.rajabiasl@gmail.com

  نزری محمد سدید در تاریخ اردیبهشت 11, 1394 ساعت 16:57

  سلام برشما

  یک دوست به اسمی مهسا از شهرستانی رشت چند روزی میشود ازم ناراحت شد به تماس هایم وپیام هایم جواب نمیدهد فیسبوک ام را بلاک نمود از این که خیلی دوستش دارم واسه شما این پیام را گذاشتم لطف نمود در این مورد رهنمای نمود ممنون سازیذ

  خیلی خیلی دوستش دارم مهسا

  اضافه کردن نظر