شیوع روان گسیختگی در متولدین فصل زمستان

شیوع روان گسیختگی در متولدین فصل زمستانReviewed by مهربانو on Nov 8Rating: 5.0شیوع روان گسیختگی در متولدین فصل زمستاندانشمندان اسپانیایی دانشگاه گرانادا می‌ گویند كه به این نتیجه رسیده ا‌ند كه افراد متولد فصل زمستان به دلیل كمبود ویتامین 'د' امكان بیشتری برای ابتلا به روان گسیختگی را دارند.

دانشمندان اسپانیایی دانشگاه گرانادا می‌ گویند که به این نتیجه رسیده ا‌ند که افراد متولد فصل زمستان به دلیل کمبود ویتامین ‘د’ امکان بیشتری برای ابتلا به روان گسیختگی را دارند. دانشمندان که این مطالعات را در نشریه علمی (progress in neuro-psychopharmacology&biological psychiatry) منتشر کردند تصریح کردند که رابطه بین افراد متولد فصل زمستان، کمبود نور خورشید و کمبود ویتامین’ د ‘ در میان اهالی کشورهای شمالی‌ نیم کره شمالی مشاهده می‌ شود. این دانشمندان در ادامه اعلام کردند : در مطالعات به عمل آمده بر روی افراد در چندین سال ، مشاهده شده که بیشترین افرادی که روان گسیختگی داشتند ، در ماه ژانویه (دی – بهمن) متولد شده بودند.
دانشمندان افزودند که هدف از این مطالعه ، مقایسه میزان متولدین زمستان در بین ۵۰۰ بیمار روان گسیختگی در طول هشت سال افزون بر اینکه آیا میزان این بیماری در زنان و مردان متولد زمستان برابر است یا خیر و همچنین آیا کمبود تغذیه در آنها اثر دارد، بود. مطالعات نشان دادند که میزان روان گسیختگی در مردان و زنان متولد فصل زمستان مساوی بوده و این بیماری در مردانی که در ماه زمستان متولد شده بودند ، زودتر بروز می‌ کرد و اکثر آنها نیز در شهر بدنیا آمده بودند.
در این رابطه ، مطالعه نشان می‌ دهد که مردان به دلیل مشکلات در دومین سه ماهه دوران بارداری مادر که سبب آن تکامل کمتر در رحم و تغییر و تحولات بیشتر مغزی نوزاد می‌ باشد ، بیشتر در معرض این بیماری می‌ باشند. مطالعات همچنین نشان می‌ دهند که هنگامی که مادر در دوران بارداری کمبود تغذیه ، آهن و ویتامین دی داشته و یا اینکه وزن زن باردار کم بوده ، نوزاد بیشتر در معرض داشتن روان گسیختگی در سن بلوغ قرار دارد.

fa22bcc7d755a284e352ac44ce2a07e5

مطالب مرتبط :
9 1336478098_surrogacy_3

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “شیوع روان گسیختگی در متولدین فصل زمستان”

    اضافه کردن نظر