شیطنت یا بیش فعالی کدامیک؟

شیطنت یا بیش فعالی کدامیک؟Reviewed by مهربانو on Dec 4Rating:

امروزه متأسفانه بسیاری از والدین شیطنت معمولی کودکان خود را بیش فعالی تصور می کنند و در صدد درمان بر می آیند یا اینکه برچسب بیش فعالی را به فرزند خود می زنند. در حالیکه شیطنت های معمولی با بیش فعالی یا ADHD تفاوت بسیاری دارد . امروزه به سبب کوچک بودن خانه ها و کم و محدود بودن فضای فعالیت کودکان همچنین به سبب ماشینی شدن زندگی ما بزرگترها و کم حوصله بودنمان حتی اگر کمی شیطنت فرزندمان بیشتر از سایر کودکان باشد او را بیش فعال خطاب می کنیم.

بیش فعالی یا ADHD

کودکان مبتلا به بیش فعالی نمی توانند یکجا بنشینند : نه به این معنا که مرتب می دوند و بازی می کنند. این کودکان حتی در هنگام غذا خوردن و بیماری و بی حالی نیز در حال تحرک هستند یا به قول عامیانه مرتب وول می خورند.

این کودکان خواب راحتی ندارند : این کودکان حتی به موقع خواب نیز با فواصل کوتاه مدت جابه جا می شوند به طوری که بعد از خواب حس آرامش ندارند و دائم بی قرارند.

این کودکان پرخاشگرند : متأسفانه این کودکان باید به همه خواسته هایشان برسند و در غیر این صورت به بدترین شکل ممکن پرخاشگری می کنند و حتی ممکن است سیلی یا ضربه ای با دست و پا به والدین خود یا هر شخص دیگری بزنند.

این کودکان با خشونت رفتار می کنند : این کودکان با هر چیزی که در اطرافشان باشد اعم از اسباب بازی یا وسایل منزل با خشونت تمام رفتار می کنند و همیشه سعی در خراب کردن آن وسایل دارند.

این کودکان اغلب ساعات عصبی هستند : این کودکان به ندرت از چیزی راضی می شوند و اغلب عصبانی و ناراحتند و همه را مقصر می دانند به همین دلیل با همه با عصبانیت رفتار می کنند.

این کودکان آراستگی را نمی پسندد : عموماً این کودکان ترجیح می دهند به هم ریخته و نامرتب باشند و اتاق یا فاضای دور خود را همیشه به بدترین شکل ممکن به هم می ریزند.

 

این کودکان با این علائم مبتلا به بیش فعالی می باشند. پس شیطنت فرزندانمان را به سبب بی حوصلگی های خودمان بیش فعالی ننامیم. بیش فعالی نشانه هوش و ذکاوت نیست . یک بیماری روانی است که با مشاوره درمان می شود.

 

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “شیطنت یا بیش فعالی کدامیک؟”

    اضافه کردن نظر