شیرینی فانتزی

شیرینی فانتزیReviewed by مهربانو on Aug 20Rating:

این شیرینی عموماً در اعیاد مورد استفاده قرار می گیرد. و علی رغم مواد کم و دستور ساده ای که دارد تنوع بالا و طعم بسیار خوشایندی در اعیاد به شما هدیه می کند.

مواد لازم : ۱و ۳/۴ پیمانه

روغن جامد ۲/۳ پیمانه

هل ۱ قاشق چایخوری

پودر قند ۳/۴ پیمانه

پودر کاکائو ۲ قتشق غذاخوری

پودر پسته ۱ قشق غذاخوری

پودر نارگیل ۱ قاشق غذاخوری

کنجد برای تزیین

طرز تهیه : ابتدا پودر قند را با روغن مخلوط کرده ، آرد و هل را اضفه می کنیم و خوب ورز می دهیم تا خمیر لطیفی بدست آید. ( این شیرینی را می توانید بدون پودر کاکائو و پودر پسته و پودر نارگیل هم تهیه کنید) برای تهیه نوع پسته ای مقداری از خمیر را برداشته روی سطح صاف با دست پهن می کنیم و پودر پسته را میان خمیر می ریزیم و بعد خمیر را روی ان پرس می کنیم و با دست ورز می دهیم تا با آن مخلوط شود. سپس قالب می زنیم و با پودر پسته تزیین می کنیم.

برای تهیه نوع نارگیلی خمیر را روی سطح صاف پهن کرده پودر نارگیل را میان آن ریخته خمیر را ورز می دهیم تا تمامی خمیر پودری شود سپس قالب زده و با پودر نارگیل تزیین می کنیم.

برای تهیه نوع کاکائویی پودر کاکائو را با خمیر مخلوط کرده خوب ورز می دهیم تا خمیر به طور یکدست کاکائویی شود. سپس به دو شکل قالب زده نیمی از آن را با کنجد تزیین می کنیم.

( این شیرینی را می توانید با پودر بادام یا گردو نیز تهیه کنید و یا اینکه می توانید خمیر ساده آن را قالب زده با زرده تخم مرغ و کنجد تزیین کنید)

در پایان سینی شیرینی ها را در فر به مدت ۱۲ دقیقه با دمای ۱۳۰ درجه سانتی گراد می گذاریم.

امیدوارم این شیرینی در عید کامتان را شیرین کند.

مطالب مرتبط :
فانتزی کالباس-مرغ باقلوا سالاد DSC07970

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “شیرینی فانتزی”

    اضافه کردن نظر