شیرینی دو رنگ

شیرینی دو رنگReviewed by مهربانو on Dec 12Rating: 5.0شیرینی دو رنگتهیه این شیرینی را به بانوانی که تازه کار هستند پیشنهاد نمی کنم چون نیاز به اندکی تجربه دارد. تا به این شکل زیبا و هماهنگ درآید.

تهیه این شیرینی را به بانوانی که تازه کار هستند پیشنهاد نمی کنم چون نیاز به اندکی تجربه دارد. تا به این شکل زیبا و هماهنگ درآید.

مواد لازم :

آرد ۲ و ۱/۲ پیمانه

روغن جامد ۲/۳ پیمانه

پودر قند ۱ پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری سرخالی

روغن جامد را با پودر قند مخلوط می کنیم و هم میزنیم تا مانند خرده نان شود. سپس تخم مرغ را شکسته و مجدداً خوب هم می زنیم. آرد را کم کم افزوده و هم می زنیم و سپس خوب ورز می دهیم تا خمیر کاملاً صاف و یکدست شود. خمیر را به دو نیم کرده و پودر کاکائو را به نصف آن اضافه میکنیم. و خوب ورز می دهیم تا کاکائو به خورد آن برود. (این خمیر هرگز به دست نمی چسبد) خمیر ها را در نایلون فریزر های جدا گانه گذاشته و در یخچال به مدت ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم. بعد از این زمان، بخشی از خمیر را در سینی بزرگی به حالت رول باریک در می آوریم و آنقدر با دست صاف می کنیم تا مرتب شود. رنگ مخالف رول اولی را کنار آن قرار می دهیم. و رول رنگ مخالف را روی آنها قرار می دهیم تا به شکل شطرنجی درآید. ( برای این کار ۴ رول کافی است) روی رول ها را با نایلون فریزر پوشانده و در یخچال به مدت ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم. بعد از این مدت رول ها را با فاصله کم به شکل باریک با چاقو بزرگ می بریم و به پشت یعنی به حالتی که در تصویر آخر هست. در سینی فر می چینیم . و در فر برقی به مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۱۵۰ درجه قرار می دهیم.( این شیرینی اصلاً نباید تغییر رنگ بدهد)قبل از اینکه کاملاً خنک شود از سینی خارج کرده و در ظرف در بسته نگاه دارید.

DSC07806

مطالب مرتبط :
فانتزی شیرینی-وانیلی رزخرمایی نارگیلی شیرینی-مرباپیچ

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “شیرینی دو رنگ”

    اضافه کردن نظر