شیرینی جوزهندی

شیرینی جوزهندیReviewed by مهربانو on Mar 28Rating: 5.0شیرینی جوزهندیبرای مایه این شیرینی می توانید از زنجفیل به جای جوز هندی استفاده کنید ولی دقت کنید که زنجفیل طبع بسیار گرمی دارد.

برای مایه این شیرینی می توانید از زنجفیل به جای جوز هندی استفاده کنید ولی دقت کنید که زنجفیل طبع بسیار گرمی دارد.

مواد لازم برای خمیر (برای ۱۲تا۱۴ عدد):

آرد سفید ۱ و ۲/۳ پیمانه

بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری

روغن جامد ۲/۳ پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری

خامه صبحانه ۱ قاشق غذاخوری

ماست پرچرب ۱/۳ پیمانه

مواد میانی :

کره ۱۰۰ گرم شکر ۲/۳ پیمانه

آرد ۳/۴ پیمانه

هل ساییده شده ۱/۲ قاشق چایخوری

پودر جوز هندی ۳ قاشق چایخوری

زرده تخم مرغ برای رومال

طرز تهیه خمیر :

روغن جامد را با تخم مرغ هم زده  تا کرم مانند شود. سپس بکینگ پودر و وانیل راافزوده، خامه و ماست را اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا یکدست شود. در پایان آرد را کم کم افزوده و هم می زنیم. سپس با دست ورز می دهیم تا اندازه ای که به دست نچسبد. خمیر را تا تهیه مواد میانی کنار می گذاریم.

طرز تهیه مواد میانی :

کره و شکر را با هم مخلوط می کنیم تا شبیه خرده نان شود. سپس آرد را افزوده و هم میزنیم. در پایان هل و جوزهندی را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

طرز تهیه شیرینی:

مقداری از خمیر را برداشته و با وردنه به شکل مستطیل باز می کنیم. مقداری از مواد میانی را در طول مستطیل ریخته و رول می کنیم. سپس با چاقوی اره ای به پهنای ۲ سانتی متر بریده و در سینی فر می چینیم. این کار را تا اتمام خمیر ادامه می دهیم. در پایان روی شیرینی ها با قلم مو زرده تخم مرغ می زنیم. (میتوانید همه خمیر را با هم در سینی فر باز کرده و مواد میانی را ریخته و اطراف آن را پرس کیند و بعد از پخت برش بزنید) در فر برقی به مدت ۲۰ دقیقه بادمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم. در حدی که روی آن طلایی شود.

DSC08194

مطالب مرتبط :
6-27-2011-9-06-48-AM

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “شیرینی جوزهندی”

    اضافه کردن نظر