شیرینی اتابکی

شیرینی اتابکیReviewed by مهربانو on May 8Rating: 5.0شیرینی اتابکیاین شیرینی برای مهمانی ها بسیار خوش طعم و زیبا است . و در کنار چای می تواند یک عصرانه مجلسی را فراهم آورد.

این شیرینی برای مهمانی ها بسیار خوش طعم و زیبا است . و در کنار چای می تواند یک عصرانه مجلسی را فراهم آورد.

مواد لازم :

آرد سفید ۱و ۱/۲ پیمانه

آرد برنج ۱و ۱/۲ پیمانه

روغن جامد ۱و ۱/۴ پیمانه

زرده تخم مرغ ۲ عدد

پودر قند ۱و ۱/۴ پیمانه

وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری

پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری سر خالی

طرز تهیه  :

روغن جامد و پودر قند را با هم خوب مخلوط می کنیم تا کرم مانند شود. زرده تخم مرغ را افزوده و هم می زنیم تا مواد به خورد هم برود. وانیل و آرد را اضافه کرده و خوب ورز می دهیم تا خمیر یکدستی حاصل شود. سپس خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و به  یک قسمت پودر کاکائو اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا پودر کاکائو به تمامی خمیر برسد. در پایان هر کدام از قسمت های خمیر را جداگانه در نایلون فریزر گذاشته و به مدت ۲۴ ساعت در یخچال می گذاریم.

بعد از این مدت خمیر را به دلخواه قالب می زنیم.(می توانید همه را یک رنگ یا مطابق تصویر دو رنگ کار کنید). و در سینی فر با فاصله می چینیم و به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد در فر قرار می دهیم. (این شیرینی نباید زیاد تغییر رنگ دهد).

بعد از پخت حدود ۲ دقیقه صبر کرده و شیرینی ها را از سینی خارج می کنیم. (نگذارید شیرینی ها در سینی خنک شوند چون در آن صورت به کف سینی خواهند چسبید) البته اگر از کاغذ روغنی استفاده می کنید هرگز نمی چسبد.

atabaki

مطالب مرتبط :
شیرینی برنجی

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “شیرینی اتابکی”

    اضافه کردن نظر