پیراشکی شور

پیراشکی شورReviewed by مهربانو on Aug 6Rating:

مواد لازم جهت ۱۰ عدد: آرد سفید ۲ پیمانه             مواد میانی:لپه پخته شده ۱/۲ پیمانه

روغن مایع ۱/۲ پیمانه                                          سیب زمینی متوسط   1عدد

آب ۱/۲ پیمانه                                                     پیاز متوسط ۲ عدد

نمک کمی                                                           جعفری خرد شده۱/۲پیمانه

نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه خمیر: ابتدا روغن مایع را به آرد اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. سپس آب و کمی نمک به آن افزوده و کاملاً ورز می دهیم تا خمیر یکدستی حاصل شود. در این مرحله خمیر را به مدت یک ساعت در دمای اتاق استراحت می دهیم.

طرز تهیه مواد میانی: لپه های خیس خورده شده را می پزیم. سیب زمینی را نگینی ریز کرده و سرخ می کنیم. پیازها را یا با پیاز خرد کن یا با رنده ریز میکنیم و تفت می دهیم کمی که تفت خورد جعفری را اضافه کرده با آن تفت می دهیم و نمک و فلفل را می افزاییم. سیب زمینی و لپه را اضافه میکنیم وهم می زنیم.

خمیر را بعد از یک ساعت مجدداً ورز می دهیم و با وردنه روی تخته به ارتفاع ۳ میلیمتر باز می کنیم با چاقو مستطیل هایی که بتوان آنها را به صورت شکلات پیچید جدا می کنیم . مواد میانی را به طول در وسط خمیر گذاشته دو طرف خمیر را به هم می رسانیم و لول می کنیم سپس دو سر انتهایی خمیر که خالی از مواد است را کمی با انگشت فشار داده تا حدی که جدا نشود باریکتر از بقیه رول می کنیم.

سینی فر را با روغن جامر چرب کرده شکلاتها را در آن قرار می دهیم. و شکلاتها را به مدت ۴۰ دقیقه در دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد در فر می گذاریم.

 

مطالب مرتبط :
hdr DSC07576 pirashki-felfel pirashki g پیراشکی

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “پیراشکی شور”

    اضافه کردن نظر