سلامتی در رمضان

سلامتی در رمضانReviewed by مهربانو on Jul 15Rating: 5.0سلامتی در رمضانماه مبارک رمضان ماه صحت و سلامتی است. ولی با رژیم غذایی نامناسب ممکن است منجر به عدم سلامتی روزه داران گردد. بنابراین می توان با رژیم مناسب و مغذی یک ماه را به آسانی روزه داری کرد.

ماه مبارک رمضان ماه صحت و سلامتی است. ولی با رژیم غذایی نامناسب ممکن است منجر به عدم سلامتی روزه داران گردد. بنابراین می توان با رژیم مناسب و مغذی یک ماه را به آسانی روزه داری کرد.

به موجب اینکه در این چند سال و چند سال آینده ماه رمضان در فصل تابستان می باشد. تأمین آب بدن بسیار مهم است.  بنابراین مصرف میوه و سبزیجات در طول شب بسیار مهم است. از میوه هایی مانند انبه که طبع بسیار گرمی دارند بپرهیزیم. و کاهو را در رژیم غذاییمان بگنجانیم.

در طول ماه رمضان مصرف لبنیات را فراموش نکنیم. و به هر شکلی لبنیات مصرف کنیم.

در سحری های این ماه حتماً از غلات استفاده کنیم . چرا که غلات مدت زمان بیشتری ما را پر انرژی نگاه می دارند. و در سحری ها از مصرف شیرینی جات مانند زولبیا و بامیه و غذاهای سرخ کردنی و خصوصاً فست فودها حتماً خودداری کنیم.

فست فودها حتی برای سفره های افطار نیز مهمان خوبی نمی باشند و فقط سیری مقطعی را به وجود می آورند. و بعد از آن تشنگی زیادی دست خواهد داد.

و در پایان مصرف خرما در طول ماه را فراموش نکنیم. و روزه هایمان را با آب گرم و عسل افطار کنیم تا معده آمادگی پذیرش غذا را پیدا کند.

4سفره_افطار

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “سلامتی در رمضان”

    اضافه کردن نظر