رولت گوشت

رولت گوشتReviewed by مهربانو on Aug 25Rating: 5.0رولت گوشتابتدا پیاز رو رنده می کنیم کمی آبش رو می گیریم به گوشت اضافه می کنیم. ادویه ها رو می ریزیم سیب زمینی پخته شده رو اضافه کرده 1عدد تخم مرغ رو می ریزیم .

هنر بانوی گرامی، افسانه اسماعیلی

 

مواد لازم :

 

گوشت چرخ شده ۶۰۰ گرم

پیاز رنده شده ۱عدد بزرگ

۱عددسیب زمینی پخته شده ورنده شده

نمک فلفل کمی زرد چوبه

قارچ ۵۰ گرم

۱عددهویج پخته شده

فلفلدلمه ای ریز شده ۱ عدد

پودر سیر کمی

۱عددتخم مرغ

طرز تهیه رولت :

ابتدا پیاز رو رنده می کنیم کمی آبش رو می گیریم به گوشت اضافه می کنیم. ادویه ها رو می ریزیم سیب زمینی پخته شده رو اضافه کرده ۱عدد تخم مرغ رو می ریزیم .پودر سیر رو اضافه وخوب مخلوط می کنیم.کمی ورز می دیم.قارچ رو تفت می دیم تا آبش گرفته بشه بعد هویج پخته رو خرد می کنیم به قارچ اضافه کرده فلفل دلمه رو می ریزیم کمی پودر سیر اضافه می کنیم و۱قاشق آبلیمو می ریزیم تا کمی مزه دار بشه.گوشت رو روی کاغذ روغنی کمی چرب شده پهن می کنیم واین مواد قارچی رو وسط گوشت می ریزیم وبعد رول می کنیم .در تابه روغن می ریزیم واین رولت رو توی تابه سرخ می کنیم در تابه رو می زاریم وقتی سرخ شد طرف دیگه رو نیز سرخ می کنیم .شما می تونید از فر هم استفاده کنید. درجه فر روی ۱۸۰ برای مدت ۴۵ دقیقه.اما یه سس خوشمزه این رولت داره.که طعم خیلی خیلی خوبی به این رولت گوشت ما می ده.

مواد لازم برای سس:

قارچ خرد شده ۵تا۶عدد

فلفل رنگی مقداری

۱حبه سیر له شده

کمی کره برای تفت دادن

رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری.

کمی آبلیمو ورنده پوست لیمو

نصف عصاره گوشت

طرز تهیه سس:

ابتدا قارچ رو تفت می دیم تاآبش کشیده بشه بعد کمی کره اضافه می کنیم .فلفل های رنگی می ریزیم .سیر .وکمی رب گوجه اضافه می کنیم .آبلیمو وکمی پوست لیمو رنده شده می ریزیم . عصاره گوشت رو با نصف لیوان آب هم زده به مواد قارچ اضافه می کنیم کمی بجوشه وغلظیظ بشه بعد از آماده شدن رولت موقع سرو روی گوشت می ریزیم.البته کمی از این سس رو زیر بریزید وکمی هم روش. این سس باعث میشه رولتتون خشک نشه .نوش جان همه تون.

10903492_409221535903311_1128924159_n

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “رولت گوشت”

    اضافه کردن نظر