راه دستیابی به موفقیت روزانه

راه دستیابی به موفقیت روزانهReviewed by مهربانو on Feb 23Rating: 5.0راه دستیابی به موفقیت روزانه

هر فردی اگر در طول روز اکثر قدم های خود را با موفقیت بردارد. طبعاً در کل می تواند ادعا کند که فرد موفقی است. حال باید ببینیم که این موفقیت روزانه چگونه باید بدست آید و چقدر خود ما در کسب این موفقیت دخیل هستیم.

برای کسب موفقیت باید در ابتدا موانع این موفقیت را از سر راه خود برداریم. این موانع را گاه خود ما ایجاد می کنیم. ولی بعد تصور می کنیم که این موانع خود به خود یا توسط افراد و عوامل دیگر ایجاد شده اند.

یکی از این موانع این است که ما یک کار ساده و کم وقت را به دلایل متفاوت مختص هرکدام از ما انجام ندهیم یا به زمان دیگری موکول کنیم. و بعد می بینیم، که یا انجام آن کار لازم و واجب بوده و ما از آن غافل شدیم و حالا بعد از همه باید به سراغ آن برویم. و یا می بینیم که انجام آن کار نسبت به زمان اولیه خود سخت تر شده و حال باید زمان و انرژی مضاعفی را برای آن خرج کنیم. یکی دیگر از موانع مخالفت ها و عصبانیت های بی مورد است. گاهی می بینیم که بر سر مسئله کوچکی که بعد خودمان هم به بی اهمیتی آن پی می بریم عصبانی می شویم و بی جهت تمام آن روز را به کام خود و بعضاً اطرافیانمان تلخ می کنیم و یا بر سر نکته کوچکی که ارزش ناراحتی و بگو مگو را ندارد با همکاران یا اطرافیانمان مخالفت می کنیم و همین جرقه ای می شود برای سیاه شدن آن روز. یکی دیگر از این موانع تعمیم اتفاقات بد یا اصطلاحاً بدبیاری است. طوریکه وقتی در ابتدای روز مسئله ای برای ما پیش می آید و ما در آن موفق نمی شویم آن را به تمام روز تعمیم می دهیم و می گوییم امروز روز من نیست.

حال برای برطرف ساختن این موانع باید: در ابتدا روز خود را با انرژی مثبت شروع کنیم. و به خود بگوییم (امروز را شروع می کنم تا یک روز خوب را به پایان برسانم) . به جای بها دادن به مسائل کوچک و ایجاد تنش ، کمی صبر و شکیبایی خود را افزایش دهیم و با دید مثبتی به قضایا نگاه کنیم. همیشه به یاد داشته باشیم که کار امروز را به نسپاریم. و بعد از هر اتفاق بد سعی کنیم کار بعدی را با امید موفقیت شروع کنیم چون هر قدمی برای خود مجزا است و هر قدمی در جای خود می تواند مسیر ما را تغییر دهد.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “راه دستیابی به موفقیت روزانه”

    اضافه کردن نظر