دیواری از جنس ذهن ما

دیواری از جنس ذهن ماReviewed by مهربانو on Sep 23Rating: 5.0دیواری از جنس ذهن ما

یه روز یه دانشمند یه آزمایش جالب انجام داد… 
اون یه اکواریم شیشه ای ساخت و اونو با یه دیوار شیشه ای دو قسمت کرد.
تو یه قسمت یه ماهی بزرگتر انداخت و در قسمت دیگه یه ماهی کوچیکتر که غذای مورد علاقه ی ماهی بزرگه بود.ماهی کوچیکه که تنها غذای ماهی بزرگه بود انطرف دیوار شیشه ای و از طرفی دانشمند به اون غذای دیگه ای هم نمی داد…

ماهی بزرگه برای خوردن ماهی کوچیکه بارها و بارها به طرفش حمله میکرد، اما هر بار به یه دیوار نامرئی میخورد.همون دیوار شیشه ای که اونو از غذای مورد علاقش جدا میکرد.

بالاخره ماهی بزرگه بعد از مدتی از حمله به ماهی کوچیکه منصرف شد. او باور کرده بود که رفتن به اون طرف اکواریوم و خوردن ماهی کوچیکه کار غیر ممکنیه.

دانشمند شیشه ی وسط رو برداشت و راه ماهی بزرگه رو باز کرد اما ماهی بزرگه هرگز به سمت ماهی کوچیکه حمله نکرد اون هرگز قدم به سمت دیگر اکواریوم نگذاشت..

میدانید چرا؟ اون دیوار شیشه ای ،دیگه وجود نداشت، اما ماهی بزرگه تو ذهنش یه دیوار شیشه ای ساخته بود. یه دیوار که شکستنش از شکستن هر دیوار واقعی سخت تر بود. اون دیوار باور خودش بود. باورش به محدودیت. باورش به وجود دیوار. باورش به ناتوانی.

نکته : ما هم اگه خوب تو اعتقادات خودمون جستجو کنیم، کلی دیوار شیشه ای پیدا می کنیم که نتیجه ی مشاهدات و تجربیاتمونه و خیلی هاشون هم اون بیرون نیستن و فقط تو ذهن خو ما وجود دارند.این بدونید افرادی که در زندگی به هرچه که میخوان میرسن موفق باهوش تر و برتر از شما نیستند.فقط آنها دیوار شیشه ای را قبول ندارند واگر بارها شکست بخورن دوباره راه دیگری را جستجو میکنند و کار خود را رونق می بخشید.که صد البته موفق هم میشوند. یادتون باشه تا زمانی که نفس میکشید ،هرگز برای شروع دوباره دیر نیست .

10703653_617473211702939_1899240087408196418_n

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “دیواری از جنس ذهن ما”

    اضافه کردن نظر