دخترم از چهره اش راضی نیست

دخترم از چهره اش راضی نیستReviewed by مهربانو on Oct 23Rating: 5.0دخترم از چهره اش راضی نیستبسیاری از دختران در سنین 11 تا 17 سالگی به ظاهر خود بیش از اندازه حساس می شوند. و مرتب خود را با ستارگان هالیوود و مانکن ها مقایسه می کنند و همیشه احساس می کنند نسبت به آنها بدچهره اند.

بسیاری از دختران در سنین ۱۱ تا ۱۷ سالگی به ظاهر خود بیش از اندازه حساس می شوند. و مرتب خود را با ستارگان هالیوود و مانکن ها مقایسه می کنند و همیشه احساس می کنند نسبت به آنها بدچهره اند. به همین سبب سعی می کنند بیش از اندازه آرایش کنند و یا در میهمانی ها لباسهای بدن نما به تن کنند تا بدین نحو روح خود را ارضا کنند. این امر موجب نگرانی برخی خانواده ها می شود. این مسئله را با چند راه حل ساده می توان اندکی کمرنگتر کرد.

۱- به آنها توجه کنید؛ کوچکترین تغییری را در آنها ببینید و به زبان آورید تا بفهمند که مورد توجه واقع شده اند.

۲- حقیقت را از دروغ برایشان آشکار کنید؛ تصاویر بدون گریم ستارگان و یا تأثیرات فتوشاپ بر عکس ها را به آنها نشان دهید و به آنها بگویید که تصویر خودشان نیز پس از روتوش به همان شکل ستارگان در خواهد آمد.

۳- با آنها صحبت کنید؛ دختران در این سن نیاز به هم صحبتی از جنس کلام خود دارند. پس آن چیزی را که آنها دوست دارند بگویید و سعی کنید در قالب کلام دوستانه و بدون نصیحت راهنماییشان کنید.

۴- او را در آغوش بگیرید؛ در این سنین دختران بسیار حساس می شوند. سعی کنید (خصوصاً پدران) دخترانتان را در موقعیت و مناسبتهای مختلف در آغوش بگیرید تا عمق محبت شما را درک کند.

۵- مرتب او را تشویق کنید؛ درباره مسائلی که به چشم می آیند ، مانند نحوه صحبت کردن، مدل مو و لباس. نحوه پذیرایی از مهمان و .. از او خصوصاً جلوی دیگران و حتماً در حضور خودش تعریف کنید.

Makeup-1

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “دخترم از چهره اش راضی نیست”

    اضافه کردن نظر