خیانت به همسر

خیانت به همسرReviewed by مهربانو on Nov 10Rating:

نسل گذشته ما به سبب وجود دیوارهای بلند در حریم خانواده کمتر زن و مردی به خود اجازه خیانت را می دادند. ولی باید پذیرفت که علت این امر ناآگاهی مردم از خیلی چیزها و بسته تر بودن جامعه آن روز بوده است. امروزه که زن و مرد در کنار هم در جامعه فعالیت می کنند ، امروزه که خیلی مسائل برای جامعه مردن راحت و پذیرفتنی شده . خیانت به همسر برای افرادی که ثبات شخصیتی ندارند تکرار پذیر شده. ولی واقعاً خیانت به همسر چرا؟ و چگونه می توان جلوی آن را گرفت؟

هنگامی که با خود افراد خیانتکار صحبت می کنیم دلایل مختلفی را علت رفتار خود می دانند. دلایلی از قبیل : سرد مزاجی همسر ، بی محبتی همسر، بالا بودن شدید میل جن سی یکی از زوجین، فقر، ازدواج بدون علاقه به طرف مقابل.

ولی آیا تنها خیانت در رفتاهای جن سی است؟ همیشه باید به یاد داشته باشیم که ابتدا خیانت در دل و ذهن هر شخصی صورت میگیرد بعد به صورت فیزیکی خود نمایی می کند. زن یا مردی که رحت به جنس خالف خود دل می بندد و محبتی که به همسرش نکرده را نثار او می کند ، باز هم خیانت می کند . حال اگر شخص بی بندوباری باشد این خیانت شکل فیزیکی به خود می گیرد وگرنه در حد دوستی و روابط عاشقانه می ماند . درست است که خیانت جن سی فجعه بزرگتری است ولی زن یا مردی که قلب و احساس خود را به شخص دیگری هدیه داده نیز دیگر کاملاً به همسر خود تعلق ندارد . مرد یا زنی که کنرا همسر خود نشسته و به عشق شخص دیگری با همسر خود رفتار می کند نیز خیانت میکند فقط تفاوت این دو در آین است که این مورد در بی خبری می گذرد و آن یکی سریع هویدا می شود.

دلیل اصلی خیانت بی ایمانی است . از همان دری که ایمان به خدا خارج می شود گناهان کبیره وارد می شوند. علت دیگر مقایسه همیشگی همسر به افراد دیگر است . در حالیکه هر شخصی حتی شخصی که خیانت می کند نیز معایبی دارد که همسرش چشم پوشی کرده. خیلی از عزیزان فقر را نیز دلیل خیانت می دانند ولی من به عنوان یک روانشناس این امر ا نمی پذیرم و همیشه معتقدم برای رفع نیاز مادی هزار و یک راه هست. و همیشه باور دارم که گدایی بهتر از خیانت است و باور دارم شخصی که خیانت می کند نه به خاطر اینکه راه دیگری ندارد بلکه بخاطر این است که راهی را که خود می پسندد انتخاب کرده . سرد مزاجی و بیماری ممتد یکی از زوجین نیز می تواند عامل دیگری باشد.

حال برای پیشگیری چه کنیم؟ اول اینکه دردوران نامزدی همسر خود را محک بزنید . صداقت او را متناسب با شخصیت خود و او محک بزنید زیرا شخص صادق خیانت نمی کند و بدانید شخصی که به عشقی که تعهدی به آن ندارد خیانت نکند به همسر خود خیانت نخواهد کرد. زوجین نیاز جن سی همسر خود را در حد معقول برآورده کنند . حتی الامکان زوجین زیاد هم دور نشوند. همیشه و به هر بهانه ای به همسرتان یادآوری کنید که دوستش دارید. و این را بدانید فردی که هم از نظر عاطفی و هم از نظر جن سی از جانب همسر خود کمبودی حس نکند هرگز خیانت نمی کند مگر اینکه مشکل روحی دیگری داشته باشد که در آن صورت نیاز به مراجعه به روانشناس یا روانپزشک دارد.

مطالب مرتبط :
99973

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “خیانت به همسر”

    اضافه کردن نظر