خانه تکانی و کمر درد

خانه تکانی و کمر دردReviewed by مهربانو on Mar 3Rating:
این روزها اکثرشما بانوان ایرانی مشغول خانه تکانی هستید و سعی در تمیز کردن و زیباتر کردن منازل خود دارید به همین سبب ممکن است مجبور شوید وسایل سنگینی را جابه جا کنید و این کار به ستون فقرات شما فشار آورده منجر به کمر درد می شود من در این مطلب می خواهم راههایی را به شما پیشنهاد کنم که  از ایجاد کمر درد در این روزهای زیبایی که قصد مهمان داری یا سفر دارید پیشگیری می کنند.

زمانی که از حالت نشسته قصد ایستادن دارید همزمان وسیله سنگین حمل نکنید یعنی ابتدا سر پا بایستید سپس وسیله مورد نظر را بردارید.

موقعی که می خواهید مبل،بوف،کمد یا هر وسیله سنگینی که حمل آن برایتان غیر ممکن است را جابه جا کنید طوری در برابر آن قرار بگیرید که آن را هُل بدهید و بدانید که همیشه هُل دادن بهتر از کشیدن است.

وقتی میخواهید وسیله سنگینی را حمل کنید آن را نزدیک بدنتان بگیرید و دستانتان را با بدن فاصله ندهید زیرا باعث فشار آمدن به ستون فقرات می شود.

وقتی که می خواهید وسیله بزرگی را هُل بدهید کمی زانوهای خود را خم کنید و کمر خود را صاف نگه دارید و پاهایتان را از هم فاصله دهید.

این را بدانید که همیشه بعد از یک مدت طولانی استراحت و انجام ندادن کارهای سنگین خانه تکانی باعث خستگی مفرط می شود به همین دلیل قبل از موعد خانه تکانی خود چند روز نرمش کنید تا عضلات از حالت رست خارج شوند.

 

وقتی می خواهید وسیله سنگینی را بردارید هرگز با کمر خم شده آن را برندارید زیرا فشار مستقیمی به کمر خود وارد می کنید .

هنگام تغییر حالت از حالت نیم خیز به حالت ایستاده کمر را صاف نگه داشته و پاهایتان را از هم فاصله دهید چند لحظه وسیله را روی زانو قرار دهید بعد به حالت ایستاده درآیید.

در روزهایی که خانه تکانی می کنید شبها موقع خواب به پهلو بخوابید و بالشت کوچکی بین زانوهای خود قرار دهید.

صبح به موقع برخاستن از تختخواب ابتدا پاهایتان را به پایین به حالت نشسته آویزان کنید بعد از چند ثانیه بلند شوید.

 

مطالب مرتبط :
108216_482

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “خانه تکانی و کمر درد”

    اضافه کردن نظر