خانم ها ! درد دلهایتان را شیرین کنید.

خانم ها ! درد دلهایتان را شیرین کنید.Reviewed by مهربانو on Feb 13Rating: 5.0خانم ها ! درد دلهایتان را شیرین کنید.

درد و دل یا به عبارتی باز کردن سفره دل نیاز همه ما خانم هاست . اما اکثراً دیده می شود که ما برای خودمان کلی صحبت می کنیم و آب و تاب می دهیم و بعد از مدتی که می گذرد می بینیم که همسرمان یا خوابش برده یا غرق در برنامه تلویزیون که عموماً فوتبال و اخبار بعضی ها هم برنامه علمی شده . وقتی هم که می پرسیم داشتی به حرفای من گوش می دادی یا تلویزیون می دیدی و عموماً با افتخار می گویند نه به حرفات گوش می کردم. بعد هم برای اثبات حرفشان صحبتی را که بلندتر یا با تأکید و تکرار بیشتری گفته ایم را بازگو می کنند و ما با خیال خوش ادامه می دهیم. ولی در آخر بازتابی از حرفهایمان در رفتارشان نمی بینیم چون اصلاً نشنیده اند.

مردها بر خلاف خانم ها زیاد علاقه ای به آسمون ریسمون بافتن و بسط موضوعات نیستند و برایشان هیچ اهمیتی ندارد که دختر عمه و خواهر شوهر چه گفت و منظورش از گفتن آن حرف چه بود. اصلاً از موضوعات برداشت این چنینی نمی کنند. به همین خاطر هم هست که به حرفهای ما گوش نمی دهند . چون چیزی که برای ما بسیار مهم و تعیین کننده ست برایشان پیش پا افتاده و بی اهمیت است.

خوب چه کنیم؟ حرف نزنیم ؟ چقدر نگوییم و اغماز کنیم اصلاً این رفتارها با روحیات ما خانم ها سازگار نیست. پس بهتر است درد و دلهایمان را به کامشان شیرین کنیم.

در درجه اول زیاد صحبت نکنیم. آقایان حوصله زیاد شنیدن را ندارند. سعی کنیم صحبت هایمان را یا خلاصه کنیم یا همه را یکجا نگوییم.

دوم اینکه وقتی درکنارشان هستیم و رو در رویشان نشستیم صحبت کنیم تا تماس چشمی مانع از پخش شدن افکارشان و خسته شدنشان بشود.

وقتی خسته از سر کار بر می گردند اول به آنها بگوییم تو تعریف کن تا آنها هم درد و دل کردن و شنیدن را یاد بگیرند. (البته بعضی ها هرگز یاد نمی گیرند)

رجع به افرادی که هرگز نمی شناسند و نخواهند شناخت (مثل عروس دختر عمه خانم همسایه) زیاد صحبت نکنیم و اگر هم نمی توانیم و باید بگوییم لا اقل خیلی خلاصه و گذرا بگوییم.

وقتی به برنامه مورد علاقه شان نگاه می کنند اصلاً سعی نکنیم با این صحبت ها توجه شان را جلب کنیم چون تلاشی عبث است و عاقبت بازنده ماییم. بگذاریم برنامه تمام شود بعد صحبت کنیم.

از نکات خیلی ریز (مثل نگین انگشتر خواهر شوهر) پرهیز کنیم. چون مردها کلی نگرند.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “خانم ها ! درد دلهایتان را شیرین کنید.”

    اضافه کردن نظر