حضوری موفق در جلسات رسمی

حضوری موفق در جلسات رسمیReviewed by مهربانو on Apr 1Rating: 5.0حضوری موفق در جلسات رسمیبسیاری از افراد به سبب موقعیت شغلی خود به مراتب یا تعدد به جلسات مختلف رسمی دعوت می شوند. برای داشتن حضوری موفق و کارآمد در این جلسات لازم است برخی نکات را درباره زبان بدن خود بدانند

بسیاری از افراد به سبب موقعیت شغلی خود به مراتب یا تعدد به جلسات مختلف رسمی دعوت می شوند. برای داشتن حضوری موفق و کارآمد در این جلسات لازم است برخی نکات را درباره زبان بدن خود بدانند. زیرا در اینگونه جلسات به همان میزان که کلام آنها می تواند در پیشبرد اهدافشان مؤثر باشد، زبان بدن یا همان نحوه حضورشان نیز می تواند تأثیر گذار باشد.

۱- هنگامی که وارد سالن کنفرانس یا دفتر مدیریت می شوید از روبه روی میز مدیر یا سمت راست او با به جهت سلام کردن دست ندهید. و بالعکس از سمت چپ ، با او دست بدهید. زیرا همه با دست راست دست می دهند و این کار باعث می شود، دست شما روی دست او قرار گیرد و او اندکی به سمت شما خم شود. که اینکار حضور مصمم شما را از همان ابتدا به او به شکل ناخودآگاه القا می کند.

۲- در صورتی که از قبل جای شما روی میز کنفرانس علامتگذاری نشده است. سعی کنید نزدیکترین صندلی به محور جلسه(مدیر، سرپرست و…) را انتخاب کنید. زیرا این کار باعث می شود. زمانیکه شما صحبت می کنید سریعتر نگاه ها به سمت شما برگردد و در کل بیشتر مورد توجه باشید.

۳- در صورتی که از قبل جای شما روی میز کنفرانس علامتگذاری نشده است. سمت چپ محور جلسه را برای نشستن انتخاب کنید و در پایان اگر نمونه کار یا هر نکته مکتوب دیگری را می خواهید در اختیار مدیر جلسه قرار دهید سمت چپ او بگذارید. زیرا به صورت ناخودآگاه همیشه توجه ما به سمت چپ بیشتر از سمت راست است.(این نکته در نوشتن مطالب جراید و جلسات مهم کشوری رعایت می شود).

۴- وقتی که هنگام صحبت در جلسه متوجه شدید که برخی افراد مهم حاضر در جلسه دست به سینه و با تکیه بر صندلی نشسته اند. سعی کنید سخنتان را کوتاه کنید . چون ای رفتار آنها به این نشانه است که مطالب شما را به هر دلیلی نپذیرفته اند و فقط می شنوند و گوش نمی دهند.

۵- در طول جلسه رو در روی شخصی ککه در حال صحبت است، بیش از اندازه سرتان را به علامت تأیید تکان ندهید. زیرا این رفتار شما رشته کلام او را پاره می کند.

۶- هنگام خروج از جلسه برای خداحافظی با افراد و مدیر جلسه سعی کنید کاملاً رو در روی آنها قرار بگیرید و به صورت موازی دست بدهید. یعنی نه دست شما بالاتر باشد نه دست آنها. (این رفتار به شکل ناخودآگاه باعث می شود تصور کنند شما آنها را به هر شکل هم طراز خود دانسته اید و کلامشان را پذیرفته اید و شما برای اتخاذ تصمیماتتان کمتر با مشکل مواجه می شوید).

158914_5a857

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “حضوری موفق در جلسات رسمی”

    اضافه کردن نظر