جای دستمال کاغذی

جای دستمال کاغذیReviewed by مهربانو on Aug 27Rating:

هویه کاری و گلهای روبانی که در این بخش آموزش داده می شود را می توانید در جاهای دیگری نیز استفاده کنید و جای دستمال کاغذی یکی از این مصارف است.

وسایل مورد نیاز:

پارچه ساتن رنگ روشن نیم متر- پارچه ساتن رنگ تیره ۱۰ سانتی متر- هویه با نوک هویه کاری روی پارچه – شابلون هویه مخصوص جای دستمال کاغذی – مروارید به تعداد گلهای روبانی(حدود ۲۰ عدد) – کش دو سانتی متری ۷ سانتی متر – روبان ساتن ۳-۴ سانتی متری رنگ تیره به اندازه گلها (هر گل ۲۵ سانتی متر) – چسب حرارتی

در قالب شماره ۱ ابتدا بالای قالب بعد هویه کاری و سپس پایین قالب تهیه می شود. در قالب شماره ۲ ابتدا هویه کاری وسط پارچه و بعد تا کردن پارچه صورت می گیرد.

قالب اصلی جای دستمال کاغذی (۱)

این قالب را می توانید به دوشکل آماده کنید. حالت اول، ابتدا از ساتن کمرنگ دو مستطیل به عرض ۹ سانتی متر و طول ۲۷ سانتی متر جدا کنید. سپس این دو مستطیل را به طول به هم بدوزید. فقط دقت کنید وسط مستطیل ها را برای خروج دستمال کاغذی جدا نگه دارید و ندوزید. بعد بخشی که ندوخته اید را به داخل تا کرده و بدوزید.

هویه کاری

بعد ازاینکه قسمت بالا را آماده کردید قبل از اینکه آن را به قسمت پایینی بدوزید هویه کاری را روی آن انجام دهید. برای این کار مستطیلی کمی بزرگتر از شابلون هویه از ساتن تیره رنگ جدا کنید و شابلون را روی آن قرار داده بعد از داغ شدن هویه به آرامی طرح مورد نظر را با کشیدن نوک هویه دور شابلون جدا کنید. نوک هویه شما حتماً باید مخصوص هویه کاری روی پارچه باشد که از خرازی ها می توانید تهیه کنید. بعد از آماده شدن طرح هویه اطراف ان را با کمی چسب حرارتی به مستطیل رنگ روشن بچسبانید.

ادامه قالب اصلی(۱)

در ادامه دو مستطیل دیگر به طول ۴۰ سانتی متر و عرض ۱۱ سانتی متر جدا کنید . از یک طرف به عرض مستطیل ها را به هم بدوزید . سپس تکه ای که قبلاً دوخته اید را به این یکی بدوزید و در پایان دو انتهای عرضی مستطیلها را نیز به هم بدوزید.

قالب اصلی (۲)

حالت دوم به این صورت است که شما جعبه دستمال کاغذی را در وسط پارچه گذاشته ، پارچه را به حالت کادو پیچ تا می کنید و در محل تا چسب حرارتی می زنید.

گلهای روبانی

برای درست کردن گلهای روبانی ابتدا روبان را به طول تا کرده سپس درطول روبان به سمت داخل روبان کوک درشت بزنید و در آخر کمی بکشید تا چین بیافتد و دو سر آن را به هم وصل کنید. سپس وسط آن را یک مروارید بدوزید. در پایان تمامی گلها را با چسب حرارتی به قسمت پایینی جعبه دستمال کاغذی بچسبانید.

 

در پایان همه کارها کش را به انتهای جای دستمال کاغذی به عرض می دوزیم.

مطالب مرتبط :
گلدان

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


 • ۵ نظر در “جای دستمال کاغذی”
  ati در تاریخ شهریور 30, 1391 ساعت 20:16

  سلام بسیار زیبا .عزیز یه سوال من نحوه کار با چند رنگ رو یاد ندارم منظورم اینکه مثلا هر سوراخی رو یه رنگ کنی می شه یادم بدی به ایمیلم بفرست مرسی

  شبنم در تاریخ فروردین 2, 1392 ساعت 15:58

  سلام من این جا دستمالی رو تو کلاس اموزش دیده بودم واقعا که زیباست

  maryam paezee در تاریخ اردیبهشت 8, 1392 ساعت 02:42

  سلام
  خوبی
  خیلی نایسی
  هم خودت و هم
  سایتت
  ایرادش اینکه پیوند نداره(پیوندبرای وبلاگهای مشابه منظورمه)
  جابرای عضویت نداره
  اتاق مشاوره وگفتگووووو هم نداره

  اماااااااااااااااااااااااااااااااا
  در عوض

  مدیر گل و خوبی مثل شما داره که جبران کمبودهاست…!!!!!!!!!!!!!!!

  شادوپیروز باشید

  به منم سربزن

  بوس
  بای

  خالد غریبی در تاریخ اسفند 28, 1392 ساعت 17:03

  سلام
  کارت قشنگه
  اینم از کار من

  خالد غریبی در تاریخ اسفند 28, 1392 ساعت 17:05

  سلام
  کارت قشنگه
  اینم از کار من
  http://WWW.PARDISE-SHOP.BLOGSKY.COM
  ۰۸۷۱۳۲۴۷۲۳۰

  اضافه کردن نظر