جامدادی آرایشی

جامدادی آرایشیReviewed by مهربانو on Oct 11Rating:

بعضی مواقع زیباست که به جای تهیه برخی وسایل از بازار خود در منزل آنها را تهیه کنیم. بدین طریق هم می توانیم از وسایل دور ریختنی استفاده مفیدی داشته باشیم و هم از جلوه کار خود لذت ببریم.

وسایل مورد نیاز : قوطی با حجم متوسط ۱ عدد – پارچه ساتن ۳۵ – 30 سانتی متر- تور نصف اندازه پارچه- روبان عرض ۳ سانتی متر ۵۰ سانتی متر- چسب حرارتی – نخ و سوزن

نحوه انجام کار :

در ابتدای کار نواری به عرض ۳ سانتی متر و به طول ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر از پارچه ساتن جدا می کنیم و کنار می گذاریم.سپس پارچه را به پشت پهن کرده و قوطی را وسط آن می گذاریم روی قوطی چسب حرارتی زده پارچه را دور آن جمع می کنیم. بعد هر آنچه از پارچه ، از لبه های قوطی اضافه آمد قیچی می کنیم و برای اینکه ریش نشود با احتیاط روی حرارت می گیریم تا سر پارچه خیلی کم بسوزد(دقت کنید پارچه سیاه نشود وضمناً برای پارچه های رنگ روشن به جای شمع از شعله اجاق استفاده کنید چون شمع دود می کند و پارچه سیاه می شود. دقت کنید پارچه زیاد نسوزد چون ساتن پارچه نازک و لطیفی است . پس دستتان را با سرعت حرکت دهید تا فقط کمی بسوزد و نخ کش نشود).

برای چسباندن تور ، تور را نیز به همان شکل می چسبانیم فقط با این تفاوت که به تور خیلی کم چسب می زنیم تا نمای زشتی نداشته باشد.

بعد نواری که از قبل از پارچه جدا کرده ایم را نیز کمی می سوزانیم و ۳ لا تا می کنیم. (یعنی نیم سانتی متر از بالا به داخل تا می کنیم و نیم سانتی متر از پایین) و اتوی خیلی کمی می زنیم تا حالت بگیرد. بعد با کوک درشت با نخ همرنگ پارچه کوک می زنیم و کمی نخ را می کشیم تا چین کمی بگیرد. و کار را فیکس می کنیم. بعد با چسب حرارتی کم نوار چین خورده را به لبه بالایی قوطی می چسبانیم. (دقت کنید چسب زیاد نزنید چون چین خراب می شود).

برای گل روبانی مطابق تصویر ابتدا مثلثی شکل به داخل تا می زنیم.

سپس تای دیگری به داخل مثلث می زنیم.

به همین شکل ظریف لول می کنیم.

و وقتی به بخشی از روبان رسیدیم که تا نشده تای کوچکی ایجاد کرده و یک دور لول می کنیم. سپس با نخ و سوزن پایین کار را فیکس می کنیم تا باز نشود.

بعد روبان را مطابق تصویر تا می زنیم.

و با همان نخی که کار را فیکس کردیم کوک متوسط زده و چین می دهیم. چین ها را دور گل اولی کمی با دست باز می کنیم و از پایین کمی می دوزیم

. و با چسب گل را به قوطی می چسبانیم. بنا به سیلقه خود می توانید زیر گل را پاپیون کار کنید.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “جامدادی آرایشی”

    اضافه کردن نظر