تیرامیسو

تیرامیسوReviewed by مهربانو on Dec 30Rating: 5.0تیرامیسوتیرامیسو یک دسر ایتالیایی است. که ممکن است به دلیل تفاوت های فرهنگی اندکی اصل دسر با دسری که من آموزش می دهم تفاوت داشته باشد. ولی این دسر با ذائقه ایرانی ا سازگار است.

تیرامیسو یک دسر ایتالیایی است. که ممکن است به دلیل تفاوت های فرهنگی اندکی اصل دسر با دسری که من آموزش می دهم تفاوت داشته باشد. ولی این دسر با ذائقه ایرانی ا سازگار است.

مواد لازم :

بیسکویت مخصوص تیرامیسو ۴ عدد

خامه صبحانه ۲ قاشق غذاخوری

پنیر خامه ای ۱۰۰ گرم

قهوه فوری ۲ قاشق چایخوری

آب سرد ۴ قاشق غذاخوری

پودر قند ۱و ۱/۲ قاشق غذاخوری

نسکافه فوری برای تزیین ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه : ابتدا خامه صبحانه و پنیر خامه ای و پودر قند را با همزن برقی خوب هم می زنیم تا کِرِم مانند شود. اندکی از کرم را کف ظرف قرار داده .سپس قهوه فوری رادر آب سرد حل کرده و بیسکویت مخصوص ( در اکثر سوپرمارکت ها پیدا می شود) را اندکی در محلول قهوه غلتانده(دقت کنید بیسکویت را زیاد در قهوه نگه ندارید تا لِه نشود) و دو عدد را روی کرم کف ظرف قرار می دهیم و نصف مایه پنیر و خامه را روی بیسکویت پرس می کنیم. سپس دو عدد بیسکویت دیگر را هم به همان شکل روی کرم می گذاریم و بقیه کرم را روی بیسکویت پرس می کنیم. ظرف را در یخچال به مدت ۱-۲ ساعت قرار می دهیم و بعد در ظرف مورد نظر وارونه می کنیم و پودر قهوه فوری را اندکی با توری روی تیرامیسو الک می کنیم.

DSC07944

 

مطالب مرتبط :
شور اسلایس-بادام-زمینی IMG_20141228_125026 دکمه-ای DSC00383

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “تیرامیسو”

    اضافه کردن نظر