ترتیب فرزندان و تربیت آنان

ترتیب فرزندان و تربیت آنانReviewed by مهربانو on Aug 7Rating: 5.0ترتیب فرزندان و تربیت آنانترتیب فرزندان در شیوه تربیتی آنان و نحوه شکل گیری شخصیتشان تأثیر مستقیمی دارد.

ترتیب فرزندان در شیوه تربیتی آنان و نحوه شکل گیری شخصیتشان تأثیر مستقیمی دارد. فرزندان اول عموماً از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند و سریعتر به استقلال و ثبات شخصیتی می رسند.

والدین از فرزندان اول خود توقع بیشتری دارند و زمان بیشتری را به تعلیم آنان اختصاص می دهند. به همین سبب فرزندان اول سریعتر با مسائل اطراف خود آشنا می شوند. و چون والدین وقت بیشتری را صرف آنان می کنند ، فرزندان اول احساس نزدیکی بیشتری نسبت به والدین خود دارند و همین امر باعث می شود که سعی کنند شخصیت خود را مطابق میل و سلیقه والدین خود بپرورانند.

فرزندان دوم و سوم کنجکاو تر و خطر پذیرتر هستند. والدین، در تربیت فرزندان دوم و سوم از تجربه بیشتری برخوردار هستند و این امر باعث می شود که این فرزندان ریسک بیشتری را بپذیرند و به همین سبب باید بیشتر مراقب رفتارهای آنان بود و به امید الگوبرداری آنان از فرزندان اول نماند.

بنابراین برای اینکه فرزندانمان وارد مسیر غلطی خصوصاً در سنین نوجوانی نشوند باید هر یک را متناسب با روحیات و خلقیات او تربیت کرد و توقع یکسانی از همه آنان نداشته باشیم.

dev-bg-home-2

مطالب مرتبط :
کودک-را-تهدید-نکنید-1

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “ترتیب فرزندان و تربیت آنان”

    اضافه کردن نظر