بی اشتهایی کودکان

بی اشتهایی کودکانReviewed by مهربانو on Nov 5Rating:

بعضی از مادران همیشه از بی اشتهایی کودکان خود گلایه می کنند . بی اشتهایی کودکان می تواند علل گوناگونی داشته باشد که این موارد می تواند بعضی از آنها را شامل شود:

۱ دندان در آوردن کودک: کودکی که در حال دندان درآوردن است به علت ورم لثه و تب و بی حالی ناشی از دندان درآوردن بی اشتها می شود. که در این مواقع سعی کنید بیشتر از غذاهای آبکی استفاده کنید.

۲- خوردن تنقلات: کودکی که مرتب از چیپس و پفک و بستنی و … استفاده می کند دچار سیری کاذب شده و در نتیجه بی اشتها می شود.

۳- بی نظم غذا خوردن: بعضی از مادران به صورت نامرتب در طول روز به کودک غذا می دهند . در واقع به محض گرسنه شدن خود به کودک هم غذا می دهند که این امر غلط می باشد چون کودک برای غذا خوردن نیاز به برنامه مرتب دارد.

۴- کودکی که انگل دارد: ممکن است کودک شما به انگل یا دیگر مشکلات گوارشی دچار شده باشد جهت اطمینان با پزشک متخصص مشورت کنید.

۵- کودک کم فعالیت: برخی از کودکان در طول روز انرژی زیادی مصرف نمی کنند و اکثراً یکجا نشسته اند در این صورت کاملاً طبیعی است که اشتهای زیادی به غذا نداشته باشند. برای این کودکان بازی های پر جنب و جوش تدارک ببینید تا تن سالمی داشته باشند.

۶- کودکی با خواب نامرتب: در طول ۲۴ ساعت کودک به ۸-۱۰ ساعت خواب نیاز  دارد به همین سبب کمتر یا بیشتر خوابیدن یا دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن می تواند اشتهای کودک را مختل کند. برای این امر سعی کنید خواب کودکتان را تنظیم کنید. کودکان بیشتر از بزرگترها به خواب احتیاج دارند.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “بی اشتهایی کودکان”

    اضافه کردن نظر