به فرزندخوانده ام حقیقت را بگویم یا نه

به فرزندخوانده ام حقیقت را بگویم یا نهReviewed by مهربانو on Oct 10Rating: 5.0به فرزندخوانده ام حقیقت را بگویم یا نهبعضی از عزیزانی که کلاً بچه دار نمی شوند و برخی که برهه ای از رندگی خود را بچه دار نمی شوند. نوزادی را به فرزندی می پذیرند و عموماً اطرافیان نزدیک آنها از این ماجرا مطلع هستند. حال سؤال این است که بعد از اینکه بچه بزرگ شد و به بلوغ فکری رسید ، آیا صحیح است که به او اطلاع دهید که فرزند واقعی شما نیست یا خیر؟

بعضی از عزیزانی که کلاً بچه دار نمی شوند و برخی که برهه ای از رندگی خود را بچه دار نمی شوند. نوزادی را به فرزندی می پذیرند و عموماً اطرافیان نزدیک آنها از این ماجرا مطلع هستند. حال سؤال این است که بعد از اینکه بچه بزرگ شد و به بلوغ فکری رسید ، آیا صحیح است که به او اطلاع دهید که فرزند واقعی شما نیست یا خیر؟

اگر مطمئن هستید همه اطرافیانتان از ماجرا خبر دارند و هر لحظه ممکن است یک نفر این خبر را به گونه ای که خودش دوست دارد به فرزندتان بدهد پس بهتر است که خودتان اقدام به چنین کاری بکنید. چون ممکن است در آن صورت فرزندتان نسبت به شما بی اعتماد شود و حس کند تمامی این سالها به او دروغ می گفتید و هنوز هم بر این دروغ اصرار دارید. اما اگر مطمئن هستید که که هیچکدام از اطرافیانتان این مسأله را به گوش فرزندتان نخواهند رساند و آشنایان دور از ماجرا خبر ندارند نیازی به گفتن نیست.

اما حتماً باید در زمانی که فرزندتان به بلوغ فکری رسیده این امر را به او اطلاع دهید. و متناسب با روحیات فرزندتان و حتماً با مشورت با مشاور این امر را به او بگویید و هرگز یکباره و بی مقدمه چیزی به او نگویید. و بعد زا گفتن حقیقت نیز باید به فرزندتان زمان بدهید تا بتواند با ماجرا کار بیاید و بخاطر عکس العمل هایش بر او خرده نگیرید.

1

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “به فرزندخوانده ام حقیقت را بگویم یا نه”

    اضافه کردن نظر