با بدخوابی کودکان چه کنیم؟

با بدخوابی کودکان چه کنیم؟Reviewed by مهربانو on Jul 25Rating:

بسیاری از کودکان موقع خوابیدن والدین خود را اذیت کرده و به راحتی نمی خوابند و بدین جهت هم خود و هم والدین خود را بدخواب می کنند. بعضی از آنها قبل از خواب به محض اینکه مادر کمی از آنها دور می شود یا داستان شبانه قبل از خواب به پایان می رسد شروع به گریه می کنند و آنقدر بی تابی می کنند که خواب از سر همه اعضای خانواده می پرد. بعضی از آنها با جدا شدن اتاق خوابشان از اتاق خواب والدین مشکل دارند و عموماً از تنهایی می ترسند. حال برای اینها چه باید کرد؟

برای کودکانی که قبل از خواب گریه و بی تابی می کنند باید به این صورت عمل کنید : پایین یا کنار تخت یا رختخواب آنها بنشینید دقت کنید که کمی با آنها فاصله داشته باشید. برای آنها داستان بخوانید ولی فقط یک داستان. پس از اتمام داستان از کودک بخواهید که چشمان خود را ببندد و بخوابد . در صورتی که شروع به گریه و بی تابی کرد شما همانجا سرجای خود بنشینید و سکوت کنید . هرگز آنها را در آغوش نگیرید و هرگز داستان دیگری را نخوانید. ممکن است شب اول پاسخ مثبتی نگیرید اما کم کم این روش نتیجه خواهد داد. در نظر داشته باشید که این روش سریعتر از هر روش دیگری نتیجه خواهد داد.

برای کودکانی که از جدا شدن از والدین خود واهمه دارند به این صورت عمل کنید: هر ۳-۴ شب یک بار ۵۰ سانتی متر آنها را از خود فاصله دهید تا جایی که در اتاق خواب شما کاملاً از شما فاصله بگیرند. سپس شب اولی که در اتاق خود می خوابد شما به مدت نیم ساعت با او بمانید و هر ۲-۳ شب یک بار ۱۰ دقیقه زمان حضور خود را در اتاق او کمتر کنید تا اینکه در پایان خواهید دید که بی هیچ دردسری خود به موقع خواب به اتاق خود خواهد رفت.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “با بدخوابی کودکان چه کنیم؟”

    اضافه کردن نظر