باید و نبایدهای لباس زمستانه

باید و نبایدهای لباس زمستانهReviewed by مهربانو on Jan 2Rating:

هم اکنون به علت سرمای هوا اکثر افراد از لبسهای مخصوص فصل زمستان استفاده می کنند اما در صورتی که بدون توجه به ظاهر خود و لباس از آن استفاده کنیم زیبایی خود و لباس را از بین برده و حتی ممکن است اندامی نامتعادل برای خود ایجاد کنیم. به همین منظور چند نکته که در هنگام انتخاب و پوشیدن لباس زمستانی باید رعایت شود را برای شما بازگو می کنم :

۱- هنگام انتخاب لباس زمستانی نگاهی هم به اندام خود بیاندازیم در صورتی که درشت هیکل یا چاق هستیم از پوشیدن لباسهای راه راه افقی خودداری کنیم چون ما را چاقتر نشان می دهد خصوصاً ژاکت یا سویشرت راه راه افقی اندام را هم چاقتر و هم قد کوتاهتر نشان میدهد.

۲- در صورتی که قد کوتاه هستیم ترجیحاً از پالتو به جای ژاکت یا سویشرت استفاده کنیم و ترجیحاً پالتو بالای زانو یا روی زانو باشد زیرا این پوشاک قد ما را کشیده تر جلوه می دهد.

۳-در اماکن رسمی ترجیحاً از پالتو یا کت استفاده کنید و ژاکتهای شلوغ و شنل را به مهمانی ها اختصاص دهید.

۴- در صورتی که اندامی لاغر دارید در مهمانی ها بر ای زیباتر جلوه دادن اندام خود از کت یا پالتو های خزدار و پشمی استفاده کنید واگر شلوار پاچه گشاد نمی پوشید از چکمه های ساق بلندی که کاملاً فیکس پای شما نباشد.

۵- در صوررتی که از شنل یا پالتویی با یقه بزرگ استفاده می کنید از شال گردن استفاده نکنید زیرا گردن شما را غیرعادی جلوه میدهد و صورتتان را می پوشاند.

۶- برای استفاده از دستکش اگر دستان درشتی دارید از دستکشهایی که دور انگشتان آن دوخت دارد استفاده نکنید زیرا دستانتان را غیرعادی بزرگ جلوه میدهد .

۷- در انختب رنگ باید دقت کنید که در روز که هوا تقریباً گرمتر است از رنگهای روشن و در شب از رنگهای تیره تر استفاده کنید.

۸- در اماکن رسمی و اداری به جای استفاده از کتهای لی وجین یا سویشرتهای رنگ شاد از اور کتهای رنگ ملایم نظیر کرم رنگ یا سدری رنگ استفاده کنید.

۹- در صورتی که از پالتو یا کت چرم استفاده می کنید حتماً از کفش یا چکمه همرنگ آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “باید و نبایدهای لباس زمستانه”

    اضافه کردن نظر