بازی و گریه نوزاد

بازی و گریه نوزادReviewed by مهربانو on Apr 12Rating: 5.0بازی و گریه نوزادنوزاد در بازه سنی 4-9 ماه وقتی که مادر یا شخصی که همواره در کنار اوست غایب شود. حتی اگر این عدم حضور چند دقیقه باشد شروع به گریه می کند

مادران عزیز می دانند که نوزاد در بازه سنی ۴-۹ ماه وقتی که مادر یا شخصی که همواره در کنار اوست غایب شود. حتی اگر این عدم حضور چند دقیقه باشد شروع به گریه می کند و گاه این گریه شدید می شود. اگر به گریه نوزاد دقت کرده باشید در این زمان در گریه او نوعی استیصال و درماندگی خواهید دید.

دلیل این امر در آن است که نوزاد در این سن درک درستی از محیط پیرامون خود و حضور و عدم حضور مادر و در واقع توالی اتفاقات اطراف خود ندارد. و نمی تواند اتفاقات را پی در پی درک کند. به همین خاطر زمانی که مادر حضور ندارد او تصور میکند که خودش مقصر عدم حضور مادر است و یا به عبارتی (بلایی سر مادر خود آورده . حتی فکر می کند که مادرش را خورده) چون تنها تصور او از غیبت همین است. و در این سن کاملاً خود محور است و فقط خودش را درک می کند. به همین خاطر احساس درماندگی می کند چون تصور می کند که مادرش دیگر برنمی گردد.

برای حل این مسأله با نوزاد در این سن به اشکال مختلف (پنهان کردن شیء یا پنهان شدن خود مادر) دالی موشک بازی کنید تا درک کند که بعد از هر عدم حضوری مادر برمیگردد. و زمان این عدم حضور را کم کم از چند ثانیه تا حدود ۲-۳ دقیقه ادامه دهید. تا نوزاد بتواند با این امر کنار بیاید.

d0e6be0ebd55825b59724dcb3bbebdaa

مطالب مرتبط :
illustrator-mica-angela-hendricks-collaborates-with-4-year-old-daughter-1

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “بازی و گریه نوزاد”

    اضافه کردن نظر