اهدافتان را درست انتخاب کنید

اهدافتان را درست انتخاب کنیدReviewed by مهربانو on Jan 23Rating: 5.0اهدافتان را درست انتخاب کنیدهمه میل دارند مراحل پیشرفت و ترقی را در زندگی خود لمس کنند ولی تنها معدودی از افراد می‌توانند به این هدف برسند. ما همه به دنبال هدفی برای ادامه زندگی هستیم. حتی تلاش برای ادامه زندگی و زنده بودن، خودش یک هدف است.
 • همه میل دارند مراحل پیشرفت و ترقی را در زندگی خود لمس کنند ولی تنها معدودی از افراد می‌توانند به این هدف برسند. ما همه به دنبال هدفی برای ادامه زندگی هستیم. حتی تلاش برای ادامه زندگی و زنده بودن، خودش یک هدف است. ولی تمامی اهداف دارای نتایج و کیفیات یکسانی نیستند. بعضی از هدف‌ها، زندگی انسان را به سقوط و ناکامی می‌کشانند و بعضی از هدف‌ها انسان را به اوج رشد و ترقی می‌رسانند. به درستی به این مساله فکر کرده‌اید که چرا بعضی‌ها در طول عمرشان این همه تلاش می‌کنند ولی به جایی نمی‌رسند؟ اگر به دنبال یک هدف مشخص باشید و برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را به خرج دهید، به‌زودی به مراحل بالاتری دست خواهید یافت.

  مدل S.O.S

  S مخفف Situation و به این معناست که هم اکنون در چه وضعیتی به سر می بریم.

  O مخفف Objective و به این معناست که می خواهیم به چه هدفی برسیم.

  S مخفف Strategy به این معناست که راه رسیدن به این هدف چیست؟
  پس همانگونه که مطرح شد اولین قدم برای رسیدن از نقطه A به نقطه B در زندگی این است که به خوبی از مختصات نقطه A آگاهی داشته باشیم و سپس نوبت می رسد به بررسی نقطه B یا همان هدفی که مد نظر ماست.

  اشکال دیگری که بسیاری افراد با آن مواجه هستند این است که به خوبی هدف را برای خود ترسیم نمی کنند. لطفا به طور موقت دست از مطالعه برداشته و به این سوال پاسخ دهید:

  اگر همین الان غول چراغ جادو بر شما نمایان می شد و به شما ۳۰ ثانیه فرصت می داد که ۳ هدف اصلی خود در زندگی را بیان کنید تا بلافاصله برآورده کند آن ۳ هدف چه چیزهایی بودند؟

  ۳۰ ثانیه شما از همین حالا شروع شد .. «می خواهم خوشبخت شوم»، «می خواهم پولدار شوم»، «می خواهم زندگی خوبی داشته باشم»، «می خواهم در یک خانه بزرگ زندگی کنم» و … اگر شما هم اینگونه پاسخ داده اید، بدانیدکه غول چراغ جادو به هیچ وجه متوجه منظور شما نشده است! او معنی خوشبختی را نمی داند.

منبع:www.Mehrain.ir

119245_372

 

مطالب مرتبط :

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


 • بدون نظر در “اهدافتان را درست انتخاب کنید”

  اضافه کردن نظر