ارتباط سکته قلبی و فشار روانی

ارتباط سکته قلبی و فشار روانیReviewed by مهربانو on Jan 5Rating:

دلیل بسیاری از سکته های قلبی فشارهای روانی است اما هر نوع فشار روانی منجر به سکته قلبی نمی شود تنها فشارهایی منجر به سکته می شوند که همراه با انزوای اجتماعی ، افسردگی حاد یا شوک آنی باشد. البته درباره شوک آنی روی همه افراد عادی امکان پذیر نیست و تنها روی افرادی صورت میگیرد که به صورت مادر زاد عارضه قلبی داشته باشند . اما افرادی که سابقه سکته قلبی دارند یا در خانواده خود سابقه ناراحتیهای قلبی را گزارش میکنند باید همواره مراقب سلامت روح و روان خود باشند در صورتی که چنین افرادی دچار فشار روانی یا افسردگی یا هر عارضه روحی دیگری شدند باید یکی از این سه گزینه را به انجام رساند :

۱- محیط اطراف را تغییر دهید: در صورتی که میدانید محرک آزار دهنده محیط اطراف شخص است سعی کنید به هر نحوی محیط را تغییر دهید مثلاً اگر شخصی او را آزار میدهد او را با آن شخص رو در رو نکنید یا اگر خانه به نظر او دلگیر است دکور خانه را عوض کنید یا او را به گردش و تفریح ببرید.

۲- خود را با شرایط تطبیق دهد: در صورتی که میدانید شخص در شرایطی قرار دارد که قابل تغییر نیست با کمک گرفتن از مشاور کاری کنید که خود را با شرایط حاضر وفق دهد. برای مثال شخصی که از کوتاهی قد خود افسرده شده طوری با او صحبت کنید که متقاعد شود دچار هیچ مشکل بزرگی نشده یا مثلاً شخصی که از شهر سکونت خود راضی نیست و امکان خروج هم ندارد سعی کنید جلوه های زیبای شهر را برای او پررنگ کنید.

۳- درون او را تغییر دهید: اگر شخص دچار افسرگی به هیچ نحوی متقاعد نشد با کمک روانشناس سعی کنید جنبه ای از شخصیت او را که با مشکلی درگیر است تغییر دهید برای مثال شخصی که همسر بسیار بشاش و بذله گویی دارد و خود شخص بسیار جدی است و حاضر به پذیرش رفتار همسر خود به عنوان یک رفتار مثبت اجتماعی نیست با کمک روانشناس از او یک شخص بذله گو بسازید.

مطالب مرتبط :
disturbo-ossessivo-compulsivo cloud

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “ارتباط سکته قلبی و فشار روانی”

    اضافه کردن نظر