آمادگی روحی برای بچه دار شدن

آمادگی روحی برای بچه دار شدنReviewed by مهربانو on Sep 16Rating:

بسیاری از زوجهای جوان به علت نداشتن آمادگی مادی، جسمی یا هر علت دیگری با فاصله چند ساله از ازدواج خود اقدام به بچه دار شدن می کنند. درست است که این عوامل بسیار مهم هستند اما یکی از مهمترین عواملی که عموماً در نظر گرفته نمی شود آمادگی روحی است. زیرا با نداشتن آمادگی روحی شرایط بسیار بدی را برای خود و فرزندمان به وجود می آوریم. حال باید بدانیم این آمادگی چیست ؟ عدم وجود آن چه عواقبی دارد؟ و چگونه حاصل می شود؟

آمادگی روحی برای بچه دار شدن چیست؟

بعضی از خانم ها به دلیل حرف و حدیث مردم و برای اینکه به اطرافیان ثابت کنند توان بچه دار شدن را دارند و هیچگونه ایرادی به سلامتی جسمی آنها وارد نیست بچه دار می شوند. این انگیزه مناسبی نیست و هر زن و شوهری باید خود به این یقین رسیده باشند که زندگی آنها با ورود یک نوزاد رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد و شور و اشتیاق آنها برای بچه دار شدن نه برای حرف مردم و نه برای یدک کشیدن اسم مادر و پدر باشد. فرزند ما نیاز به محبت واقعی دارد. نوزاد تازه به دنیا آمده تا وقتی هنوز شیرین کاری و شیرین زبانی دارد خود را در دل هر کسی جا می کند. مهم زمانی است که دوره این شیرین کاریها تمام می شود و شخصیت کودک در حال شکل گیری است، آن زمان یک پدر و مادر خوب باید محبت واقعی خود را نشان دهند و فرزند خود را با عشق پرورش دهند. پس آمادگی روحی حسی درونی است که هر زن و شوهری را با اراده خود به سمت پدر و مادر شدن سوق می دهد.

عدم وجود آمادگی روحی برای بچه دار شدن چه عواقبی را به دنبال دارد؟

عدم وجود آمادگی روحی دو حالت را باعث می شود. اولین حالت اینکه بلافاصله بعد از باردار شدن از اینکه به سمت مادر شدن و مسئولیت آن پیش می رود پشیمان شده و دچار احساسات منفی می شود. حالت دوم به این صورت است که تمام دوران بارداری و نوزادی فرزند را به خوبی طی می کنند ولی پس از اینکه کودک وارد سن ۷-۸ سالگی شد کم کم رفتار نامناسبی که حاکی از بی اهمیتی و خستگی از کودک است را نشان می دهند. که هر دو حالت خطر بسیار بزرگی در جهت تربیت کودک به شمار می آید و چه بسا باعث می شود کودک روحیه شکننده ای داشته باشد و همیشه احساس کند بین پدر و مادر شخصی اضافی است.

چگونه به آمادگی روحی برای بچه دارشدن برسیم؟

باید در درجه اول این را بدانید که اطرافیان هر حرفی بزنند در حد همان حرف است و در زمان عمل هیچ کس به شما کمکی نخواهد کرد پس به حرف این و آن بچه دار نشوید. برای بچه دار شدن زیاد عجله نکنید. بگذارید شما و همسرتان کاملاً یکدیگر را بشناسید و رفتار و روحیات خود را با یکدیگر هماهنگ کنید. هر دو با هم به بچه دار شدن فکر کنید. اگر اختلاف نظر یا دعوایی بین شما هست هرگز برای حل آن از بچه دار شدن استفاده نکنید. اگر شما یا همسرتان ایراد بزرگی در شخصیت خود دارید اول آن ایراد را برطرف کنید بعد اقدام به بچه دار شدن بکنید. و همیشه این را بدانید که بچه دار شدن خود یک مسئله شیرین است که تا بزرگ شدن فرزندمان باید آن را حل کنیم پس هیچ وقت برای حل مسائل خود به بچه دار شدن متوسل نشوید.

مطالب مرتبط :
9 fa22bcc7d755a284e352ac44ce2a07e5

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “آمادگی روحی برای بچه دار شدن”

    اضافه کردن نظر