آلزایمر و راه های پیشگیری

آلزایمر و راه های پیشگیریReviewed by مهربانو on Sep 26Rating: 5.0آلزایمر و راه های پیشگیریآلزایمر برای افرادی که در میانسالی دچار افسردگی های شدید و طولانی مدت می شوند بیشتر اتفاق می افتد

آلزایمر یا همان زوال عقلی در سنین بالای ۶۵ سال اتفاق می افتد به این صورت که ابتدا فرد مسائل روزمره را فراموش می کند. بعد کم کم هنگامی که با او صحبت می کنیم یک جمله را چند بار تکرار میکند و از ما هم می خواهد  مرتب مطالب را برای او تکرار کنیم. در مرحله بعد خواهیم دید که برای کارهای شخصی خودش کمی تعلل می کند و عملاً رفتارهایش کُند می شود. در این مرحله برای کارهای نسبتاً پیچیده اش نیاز به کمک اطرافیان دارد و اکثر مسائل اکنون فراموشش می شود. در این موقع کم کم برای کارهای معمولی و ساده نیز نیاز به کمک دارد و در مرحله آخر همه کارهای او را باید اطرافیان انجام دهند و هیچ یک از اطرافیانش را به درستی و در اکنون نمی شناسد.

آلزایمر برای افرادی که در میانسالی دچار افسردگی های شدید و طولانی مدت می شوند بیشتر اتفاق می افتد. و هم چنین در افرادی که نزدیکان آنها سابقه آلزایمر داشته اند.

برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری طاقت فرسا. که البته اطرافیان بیمار را بیشتر از خود او می رنجاند. باید روزانه نیم ساعت پیاده روی یا نرمش سبک انجام دهیم. سبزیجات را به دلیل فیبر موجود در آنها حتماً در سبد غذایی روزانه خود بگنجانیم. در سنین میانسالی سعی کنیم فکرمان را ورزش دهیم ( مثلاً با مطالعه مداوم یا حل جدول مباحثه و یا مشاهده برنامه های علمی و مستند). آلزایمر بیماری همه گیر نیست ولی به همین سادگی از این بیماری می توان جلوگیری کرد.

images (1)

مطالب مرتبط :
st1

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “آلزایمر و راه های پیشگیری”

    اضافه کردن نظر