آباژور آویز

آباژور آویزReviewed by مهربانو on Aug 12Rating:

بعضی مواقع تهیه لوستر به هر دلیلی برای ما امکان پذیر نیست در چنین مواقعی برای پوشاندن ظاهر ساده لامپ و زیبایی بخشی به آن می توانید از این راه استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز مقوای رنگی (اشتن باخ یا فابریانو) ۴ برگ- کاتر- چسب مایع – قیچی – نخ ضخیم و سوزن – حلقه آویز

مقوا یا کاغذ اشتن بخ در تمامی نوشت افزارها وجود دارد و به سادگی تهیه می شود.

برای شروع کار ذوزنقه ی روی کاغذ رسم می کنیم(دقت کنید با فاصله از رأس کاغذ رسم کنید) ضلع بزرگ آن ۳۰ سانتی متر می باشد. زاویه دوطرف ذوزنقه را ۶۵-۷۰ درجه در نظر می گیریم و از وسط ضلع بزرگ خطی به ارتفاع ۳۰ سانتی متر رسم کرده  و بر اساس آن ضلع کوچک را رسم می کنیم . یعنی دو رأس زاویه رسم شده را در ارتفاع ۳۰ سنتی به هم وصل می کنیم.

در این مرحله بنا به سلیقه خود طرحی را روی مقوا رسم می کنیم ( فقط دقت کنید طرح در تمامی چهار ذوزنقه یکسان باشد) و دور طرح را با کاتر برش می زنیم.

سپس برای زیبایی کار دور طرحهی برش خورده را ب ماژیک می کشیم البته می توانید از تور روبان یا هر وسیله دیگری جهت تزیین استفاده کنید.

بعد از خط کشی با فاصله یک سانتی متری از خطوط ذوزنقه کاغذ را قیچی می کنیم و روی خطوط دو طرف تا می کنیم.

سپس روی خط ضلع کوچک هم تا می زنیم و در گوشه های ایجاد شده تا خط ذوزنقه برش کوچکی ایجاد می کنیم.

در این مرحله مربعی با ضلع هایی به اندازه ضلع کوچک ذوزنقه می بریم و از سه طرف با فاصله ۱ سانتی متری با خطوط رسم شده تا می کنیم و مانند ذوزنقه در گوشه ها ی تا شده برش کوچکی ایجاد می کنیم.

هر کدام از مربع ها را از یک طرف (دقت کنید طرف تا نشده بالا باشد) که تا شده به ضلع کوچک ذوزنقه می چسبانیم . سپس هر چهار ذوزنقه و مربعی که به هم چسبانده ایم را از اطراف به هم می چسبانیم و در واقع ما یک سانتی متر ا برای ایجاد فضای چسباندن تا می کنیم.

در پایان از چهار گوشه بالایی مربع نخ را به مقوا می دوزیم. یعنی نخ را ابتدا به یک گوشه با یک لی دو دوخت فیکس می کنیم و در گوشه دیگر (به صورت ضربدری) دوباره نخ را به مقوا فیکس می کنیم. مجدداً نخ دیگری را به همین صورت برای دو گوشه دیگر فیکس می کنیم ( نخ را خیلی سفت نگیرید تا آباژور با سقف کمی فاصله داشته باشد) سپس از نخ ها آباژور را به حلقه آویز که از قبل به سقف کوبیده ایم آویزان می کنیم.

 

مطالب مرتبط :
DSC07907 kifdasty DSC04864

بازنشر مطالب سایت «مجله اینترنتی مهربانو» با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز مي باشد.


  • بدون نظر در “آباژور آویز”

    اضافه کردن نظر